• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-993-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت توجه ویژه به مهارت‌آموزی در نظام آموزشی

استاندار قزوین در بازدید مجموعه مدارس خیریه بر ضرورت توجه ویژه به مهارت‌آموزی در نظام آموزشی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در حاشیه بازدید از هنرستان کتاب مبین در شهر قزوین اظهار کرد: متأسفانه به دلیل فقدان مهارت شاهد بیکاری بسیاری از جوانان بعد از فارغ‌التحصیلی هستیم درحالی‌که اگر مهارت لازم در این جوانان وجود داشته باشد سریع‌تر جذب بازار کار خواهند شد.

وی اضافه کرد: فقدان مهارت در فارغ‌التحصیلان از مشکلات جدی جامعه است که باید بیشتر موردتوجه مراکز آموزشی و علمی قرار گیرد.

استاندار ادامه داد: خوشبختانه بانیان و مؤسسان این هنرستان به موضوع مهارت‌آموزی توجه ویژه دارند تا جوانان جویای کار هرچه سریع‌تر وارد بازار کار شوند.

زاهدی عنوان کرد: بانیان این موسسه همچنین به مدرسه داری در کنار مدرسه‌سازی توجه ویژه‌ای دارند که درواقع کمکی به دولت بوده و باری از دوش وزارتخانه آموزش‌وپرورش برمی‌دارد.

وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات هنرستان‌ها و مراکز علمی نیز به بوروکراسی و مقررات نانوشته‌ای برمی‌گردد که مانع توسعه این نوع مراکز می‌شود.

زاهدی خاطرنشان کرد: البته باید خیران و مؤسسان چنین مدارسی با عزم و اراده جدی در راستای اهداف خود حرکت کنند و از مشکلات و چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دلسرد نشوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: