• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2990-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرمايه‌گذاری در پدافند غیرعامل تضمينی برای آسايش و آرامش

فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: سرمايه‌گذاری در پدافند غیرعامل تضمينی برای آسايش و آرامش و از جمله موثرترين و پايدارترين روش‌های دفاع در مقابل تهديدات است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
سردار مهدی محمودی اظهار کرد: نيروی انتظامی در شرايط و بحران‌های مختلف نقش محوری در برقراری نظم و امنيت دارد به همين منظور رعايت اصول پدافند غيرعامل در اولويت‌های برنامه كاری اين نيرو قرار دارد.

وی با اشاره به تقسیم‌‎بندی تهدید در ادبیات استراتژیک به تهدیدات طبیعی و غیرطبیعی یا انسان ساخت، ابراز کرد: در تعریفی که از پدافند غیرعامل شده است در واقع موضوع پدافند غیرعامل تهدیداتی با منشا دشمن است و منشا طبیعت را در قالب مدیریت بحران و حوادث طبیعی دنبال می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان یادآور شد: با توجه به وجود تهديدات بالقوه دشمنان و خطراتی که متوجه کشور است و همچنین تهدیدات طبیعی و غیرطبیعی؛ توجه به پدافند غيرعامل امری ضروری و اجتناب‌ناپذير است.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل یعنی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی، و آمادگی برای واکنش سریع است، تصریح کرد: سرمايه‌گذاری در پدافند غیرعامل تضمينی برای آسايش و آرامش و از جمله موثرترين و پايدارترين روش‌های دفاع در مقابل تهديدات است.

محمودی اشاره کرد: نهادینه‌سازی اصول پدافند غیرعامل؛ شناخت محیط و تدوین راهبردها، سیاست‌ها، کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها و مراکز حیاتی، حساس و مهم، ارتقاء عزم ملی، در خصوص رعایت اصول پدافند غیرعامل و تولید دانش فنی و بهره‌گیری از فن‌آوری‌های مناسب و روزآمد کشور از مهم‌ترین موضوعات در پدافند غیرعامل است.

وی افزود: امروزه پدافند غیرعامل به عنوان یکی از موثرترین و پایدارترین روش‌های دفاع در مقابل تهدیدات، مدنظر اکثر کشورهای جهان قرار دارد و حتی کشورهای برخوردار از توان نظامی بسیار بالا به این موضوع به صورت ویژه‌ای توجه دارند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه کاربردی ساختن اصول پدافند غيرعامل جامعه را در برابر تهديدات مصون ساخته و باعث کاهش آسيب‌پذيری‌ها خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به موقعيت راهبُردی كشور کسب این توانمندی از اهميت بسياری برخوردار است و توان عملی نيـروهای مسلح هر كشور به رعايت اصول راهبردی(آمادگی آفندی و پدافندی) در مواقع بحرانی بستگی دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: