• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-1097-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

شهید «طیب حاج‌رضایی» الگویی برای جوانان امروز است

استاندار قزوین گفت: شهید طیب حاج‌رضایی الگویی برای جوانان امروز برای مبارزه با پلیدی‌هاست.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی شب گذشته در یادواره شهدای ورزشکار استان قزوین و مراسم بزرگداشت شهید طیب حاج‌رضایی که در شهرستان آوج برگزار شد، اظهار کرد: جوانان ما باید آن شهید را الگوی خویش قرار دهند.

وی ادامه داد: 2 روز در زندگی من بسیار غم‌انگیز و سخت گذشت؛ یک روز که خبر ترور طیب حاج‌رضایی را شنیدم و دیگری فوت جهان پهلوان تختی است.

استاندار قزوین تصریح کرد: انسان موجودی انتخاب‌گر است و عرصه‌هایی که توسط انسان طی می‌شود، بر اساس انتخاب اوست و این انتخاب‌ها به‌نوعی امتحان الهی به‌حساب می‌آید و در کشور ما چهره‌های مختلفی همانند طیب حاج رضایی هستند که در امتحانات الهی سربلند بیرون آمدند.

وی تأکید کرد: من از جوانی با خصوصیات طیب حاج‌رضایی آشنا هستم و به‌عنوان یک چهره برجسته در میدان بار تهران شناخته می‌شد، وی از بهترین باستانی‌کاران عصر خودش بود و در فضای لوتی‌گری آن زمان، سرآمد همه بود.

زاهدی ادامه داد: طیب با خیلی از گردن کشان تهران مشکل داشت که از مهم‌ترین عامل درگیری با آن‌ها، تعرض به نوامیس مردم و ظلم به ضعیفان بود و این نشان از مبارزه و حقانیت نهفته در شخصیت این شهید بزرگوار است.

وی تصریح کرد: طیب می‌توانست در زمان طاغوت امتیازات فراوانی به دست بیاورد، اما دست از مال دنیا برداشت و خودش را در راه اسلام و انقلاب قرار داد.

استاندار قزوین اضافه کرد: روز ترور شهید طیب حاج رضایی، غم عظیمی در بین مردم حس می‌شد و همه بهت‌زده بودند، روز بعد ساواک متنی در روزنامه اطلاعات و کیهان منتشر کرد و پزشکی قانونی نوشته بود جای 313 ضربه چاقو در بدن او وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: