• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-3090-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان:

قزوین، پایلوت کشوری تشکیل تیم‌های واکنش سریع در مخاطرات شیمیایی شد

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان خبر داد: استان قزوین، پایلوت کشور جهت اجرای طرح تشکیل تیم‌های واکنش سریع در مخاطرات شیمیایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
قدرت‌الله مهدیخانی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران در خصوص دیداری که به‌اتفاق معاون امور عمرانی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با نجار، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور انجام گرفت، اظهار کرد: در این دیدار مشکلات و معضلات موجود در رابطه با استقرار حجم بالای صنایع در استان، خصوصاً صنایعی که در ارتباط با انواع مواد شیمیایی خطرناک هستند مطرح و راهکارهای علمی و عملی موجود بررسی و پیشنهادات اداره کل مدیریت بحران قزوین در این زمینه ارائه شد.

وی افزود: در این جلسه شرح مفصلی از انواع خطرات تهدیدکننده مرتبط با صنعت عنوان شده و در خصوص انجام طرح مطالعه خطرپذیری صنایع استان و متعاقب آن تفکیک واحدهای صنعتی به سه رده کم‌خطر، خطر متوسط و پرخطر و نیز احصاء اطلاعات ذی‌قیمتی پیرامون نوع مواد شیمیایی و اطلاعات فنی صنایع مستقر در استان، توضیحات مبسوطی ارائه شد.

این مقام مسئول ادامه داد: نجار، ریاست سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تقدیر و تشکر از انجام طرح فوق که در کشور برای اولین بار انجام‌گرفته، از پیشنهاد این اداره کل مبنی بر تشکیل تیم‌های واکنش سریع در مخاطرات شیمیایی استقبال و قزوین را به‌عنوان پایلوت جهت اجرای این طرح انتخاب کرد.

مهدیخانی در پایان اظهار امیدواری کرد، با همکاری هر چه بیشتر مدیران و کارشناسان صنایع و نیز عزم جدی مسئولین امر، بتوان این طرح را به‌خوبی در استان اجرایی کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: