• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-1697-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آمار دیابتی‌ها زنگ خطری برای سیاستگزاران عرصه سلامت

رئیس بیمارستان «شفا» تاکستان گفت: آماری که همه‌ساله از تعداد مبتلایان به بیماری دیابت منتشر می‌شود، زنگ خطری است که برای ترسیم نقشه راه کاهش شیوع این بیماری، توجه ویژه سیاستگزاران عرصه سلامت را می‌طلبد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مجید ستوده، رئیس بیمارستان «شفا» تاکستان با اشاره به اینکه بیماری دیابت، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین علل مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های غیر واگیر است، اظهار کرد: چون این بیماری، ارتباط تنگاتنگی با سبک زندگی افراد دارد، پس، توجه به آموزش همگانی و پیوسته برای بهبود فرهنگ سلامت فردی، مانند؛ پایبندی به رژیم غذایی سالم، افزایش تحرک روزمره و سایر عوامل مؤثر در کاهش احتمال آن، ضروری است.

ستوده این مطلب را به مناسبت هفته ملی دیابت عنوان کرد و افزود: آماری که همه‌ساله از تعداد مبتلایان به بیماری دیابت منتشر می‌شود، زنگ خطری است که برای ترسیم نقشه راه کاهش شیوع این بیماری، توجه ویژه سیاستگزاران عرصه سلامت را می‌طلبد.

مراکز بهداشتی - درمانی، ترویج‌دهنده فرهنگ سلامت

مریم رحمنی، سرپرستار بخش داخلی بیمارستان «شفا» تاکستان هم بیان کرد: اختصاص یک هفته در سال به موضوعات مرتبط با بیماری دیابت با محوریت و شعار مشخص، نشان‌دهنده اهمیت فراوان اقدامات فردی برای پیشگیری از این بیماری است.

وی ابراز کرد: با توجه به این‌که مراکز بهداشتی – درمانی، نقش مهمی در ترویج فرهنگ سلامت دارند، می‌توان از پتانسیل‌های آن‌ها، نظیر زمان انتظار بیماران هنگام مراجعه به پزشک، به‌عنوان یک فرصت برای ارائه آموزش استفاده کرد و برای اصلاح فرهنگ سلامت از آن، سود برد.

رحمنی، تشریح کرد: اقداماتی نظیر آموزش همگانی در رابطه با زوایای مختلف و گاه پنهان دیابت، پخش فیلم‌های آموزشی در مورد تشخیص ابتدایی دیابت و راه‌های پیشگیری آن، معاینه رایگان بیماران دیابتی و غربالگری مراجعین بیمارستان که در طول هفته دیابت در بیمارستان «شفا» انجام شد، اقداماتی امیدوارکننده به‌منظور تداوم فعالیت‌های این چنینی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: