• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-4192-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز شمارش معکوس برای بازنشسته شدن 8 بازنشسته قزوینی

در استان قزوین زمزمه‌هایی از وجود 8 مدیر و کارمند در سطح استان که مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند، شنیده می‌شود.

به گزارش ایسنا از قزوین، به‌دنبال تصویب قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شروع اجرایی شدن این قانون در کشور، شاهد تحویل پست‌هایی هستیم که مدیران آن بازنشسته شده‌اند.

 در استان قزوین نیز زمزمه‌هایی از وجود 8 مدیر و کارمند در سطح استان که مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند، شنیده می‌شود.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در این خصوص اظهار می‌کند: این مدیران به‌زودی از مسئولیت خود کناره‌گیری و افراد جدید به‌عنوان جایگزین به‌زودی معرفی خواهند شد.

وی ادامه می‌دهد: این تعداد شامل کارمند عادی هم می‌شود و قبلاً هر وزارتخانه‌ای افراد مشمول این قانون را در سراسر کشور مشخص و به استان‌ها اعلام کرده است.

استاندار قزوین تصریح می‌کند: یک نکته مهم در این میان آن است که قانون اخیر فقط شامل مدیران نمی‌شود بلکه همه کارکنان اعم از مدیر و غیر مدیر نیز مشمول آن هستند.

این مسئول در خصوص زمان اجرایی شدن این قانون در استان قزوین می‌کند: از روز ۲۷ آبان 97 حضور افرادی که مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند، در سیستم اداری غیرقانونی است و عدم اجرای قانون جرم محسوب می‌شود.

وی در ادامه بیان می‌کند: در استان قزوین به‌غیراز مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری و فرماندار قزوین، افرادی دیگری هم مثل مدیر بانک کشاورزی و مدیرکل حج و زیارت استان مشمول این قانون شده و بازنشسته شده‌اند.

زاهدی در خصوص افراد جایگزین این بازنشستگان می‌گوید: فعلاً بحث استخدام جدید برای این موضوع مطرح نیست چراکه این موضوع نیاز به مصوبه مجلس دارد.

به گزارش ایسنا، بی‌شک با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سال ۹۷، تعداد زیادی از مدیران دولتی در کشور باید از میزهای خود دل کنده و جا را برای تازه‌نفس‌ها باز کنند؛ شایسته است جایگزین مدیران بازنشسته از بین نیروهای جوان اما توانمند و متخصص باشد تا شاید با این رویکرد جدید عرصه برای جوان‌ترها نیز باز شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: