• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قزوین

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای سال جاری تاکنون توسط بانک‌های عامل در این استان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی معاون امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار کرد: 35 درصد تسهیلات در بخش خدمات، 36 درصد در بخش صنعت و معدن، 12 درصد در بخش کشاورزی، هفت درصد در بخش مسکن، یک درصد در صادرات، 4 درصد در قرض‌الحسنه و 5 درصد در بخش‌های دیگر پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان تسهیلات پرداختی استان در بخش صنعت و معدن و خدمات صورت گرفته و بخش‌های دیگر مانند کشاورزی، مسکن و صادرات در رتبه‌های بعدی دریافت تسهیلات قرار دارند.

این مسئول ادامه داد: در بخش رونق تولید و فعالیت بهین یاب نیز اقدامات خوبی در استان صورت گرفته و سال گذشته هزار و 131 مورد پرداخت به مبلغ 10 هزار میلیارد ریال صورت گرفت.

وی عنوان کرد: استان قزوین در اعطای تسهیلات بهین یاب از حیث مبلغ رتبه سوم و از حیث تعداد، رتبه چهار کشور را دارد.

حبیبی با انتقاد از بانک‌های خصوصی استان، اشاره کرد: 15 بانک خصوصی استان 42 هزار میلیارد ریال منابع در اختیار داشته و نسبت مصارف آن‌ها به منابع 34 درصد است ولی 65 درصد منابع خود را به تهران ارسال می‌کنند.

معاون استاندار تأکید کرد: بارها این موضوع از طریق استاندار قزوین به تهران و بانک مرکزی اعلام‌شده است که بانک‌های خصوصی باید نقش خود را در توسعه استان تعریف کنند و مشارکت جدی‌تری در طرح‌های اقتصادی و مالی استان داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: