• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1993-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

طلاب صادقانه، مخلصانه و اخلاق‌مدارانه تحصیل علم کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار طلاب تازه ملبس شده گفت: اگر طلاب صادقانه، مخلصانه و اخلاق‌مدارانه تحصیل علم کنند خداوند نیز رزق، و سعادت دنیوی و اخروی را به آن‌ها عطا خواهد کرد.
 
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار طلاب تازه ملبس شده حوزه‌های علمیه قزوین که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، با تبریک ولادت رسول گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار کرد: در قرآن آمده است کسانی که در مقابل رسول گرامی اسلام (ص) می‌ایستند ابتر شده و بساطشان برچیده می‌شود اگرچه آن‌ها اراده کرده‌اند نور خدا را در عالم خاموش کنند.
 
وی تلبس 29 نفر از طلاب قزوینی را تبریک گفت و تأکید کرد: وقتی لباس روحانیت را بر تن می‌کنیم یعنی می‌خواهیم در وادی دین خدمت کنیم و در این وادی از هیچ‌چیزی هراسی نداشته باشیم و رنج، خطر و آبروی خود را هزینه کنیم.
 
امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: در هر آیینی برخی از آدم‌ها دین را ابزار دنیای خود قرار می‌دهند اما در مقابل عده‌ای جان و حیثیت خود را فدای تحقق آرمان‌های الهی می‌کنند که نواب صفوی، شهید مدرس، آیت‌الله کاشانی، سید جمال‌الدین اسدآبادی و در رأس آن‌ها امام خمینی (ره) قرار داشتند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: امام خمینی (ره) در شرایط خفقان در مقابل رژیم استبداد فریاد برآورد و سینه سپر کرد و این کار آسانی نبود چراکه در آن دوران حرف زدن در مقابل رژیم کار بسیار خطرناکی بود.
 
وی بیان کرد: طلاب پس از معمم شدن باید جدیت، شجاعت و توکل بر خدا داشته باشند و صادقانه از دین دفاع کرده و خود را خادم دین بدانند و در این مسیر کوتاهی نکنند و با تمام توان پای‌کار دین باشند.
 
آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در زندگی طلبگی سربلند زندگی کنیم باید با جدیت مجری دستورات الهی باشیم، زبان و چشم خود را حفظ کنیم و خود را از آفت‌های دنیا محفوظ بداریم.
 
امام‌جمعه قزوین در پایان گفت: بدانیم رزق تنها دست خدا است و اگر طلاب صادقانه، مخلصانه و اخلاق‌مدارانه تحصیل علم کنند خداوند نیز رزق، عزت و سعادت دنیوی و اخروی را به آن‌ها عطا خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: