• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-392-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین:

صادرات و کاهش نرخ بیکاری، اولویت‌های اقتصادی استان قزوین است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین با اشاره به اینکه صادرات اولویت نخست استان است، گفت: صادرات یک میلیارد دلاری را برای استان در حوزه کشاورزی و صنعت هدف‌گذاری کرده و دنبال می‌کنیم؛ همچنین کاهش نرخ بیکاری ازجمله موضوعاتی است که هدف‌گذاری و اجرای آن بین 23 دستگاه‌ متولی تقسیم‌شده است.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، در خصوص اولویت‌های اقتصادی استان اظهار کرد: در ابتدای سال برای حوزه اقتصادی اولویت‌هایی را تعریف و هدف‌گذاری می‌کنیم و وظایف اجرای این اهداف را دستگاه‌های متولی بر عهده دارند؛ مجموعه معاونت اقتصادی استانداری به‌عنوان مجموعه ناظر و حاکمیتی به‌صورت مستمر و در قالب کارگروه‌ها نظارت بر نحوه امور اجرایی دستگاه‌ها را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه صادرات اولویت نخست استان است، افزود: صادرات یک میلیارد دلاری را برای استان در حوزه کشاورزی و صنعت هدف‌گذاری کرده و دنبال می‌کنیم؛ همچنین کاهش نرخ بیکاری ازجمله موضوعاتی است که هدف‌گذاری و اجرای آن بین 23 دستگاه‌ متولی تقسیم‌شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: سامانه آبیاری نوین برای افزایش سطح زیر کشت و مجتمع‌های گلخانه‌ای و کشت گلخانه‌ای ازجمله موضوعات و سیاست‌هایی است که در حوزه کشاورزی استان در حال پیگیری هستیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا مبنی بر انعکاس شبهه‌هایی در خصوص فرآیند تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف استان تشریح کرد: در مجموعه استانداری به‌عنوان هماهنگ‌کننده کلیه دستگاه‌های اجرایی، نظارت بر اجرای قوانین در این دستگاه‌ها را بر عهده داریم و حاکمیت هم توسط استانداری در سطح استان‌ها اعمال قانون می‌کند؛ قطعاً این موضوع رد می‌شود و اجازه دخالت در امور را به کسی نمی‌دهیم.

حبیبی با اشاره به اینکه قوانین، مقررات و سیاست‌های کلی به ما این اجازه را نمی‌دهد که کسی در امور دخالت کند، اضافه کرد: سیاست‌های کلی توسط مدیریت استان ترسیم و جهت اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود و در پایان سال هم ارزیابی‌ها از مدیران صورت می‌گیرد که به چه میزان در محقق کردن این اهداف موفق بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: