• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-492-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده مردم قزوین در مجلس:

استفاده از طرح‌های تحقیقاتی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: در بسياری موارد می‌بينيم كه طرح‌ها ی تحقيقات ی صورت گرفته در استان بعد از انجام، کنار گذاشته‌شده است، درصورتی كه اگر از ظرفیت‌های استان استفاده شود شاهد اتفاقات خوبی در دستگاه‌های اجرايی خواهیم بود.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
درخصوص راهكارهای مورد نياز برای عملكرد هرچه بهتر دستگاه‌های اجرايی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید بانک اطلاعاتی جامعی اعم از نيروی انسانی كارشناس و طرح‌های تحقيقاتی داشته باشند ولی متأسفانه برخی ادارات به دلیل تکمیل نبودن این اطلاعات در کار خود دچار مشکل می‌شوند.

وی ادامه داد: از دیگر مشکلات دستگاه‌های اجرایی می‌توان به عدم استفاده از طرح‌های مطالعاتی، تحقیقاتی و کارشناسی اشاره کرد؛‌ بنابراين دستگاه‌های اجرایی باید از تشکل‌های مردم‌نهاد و دانشگاه‌ها به‌عنوان بازوی مطالعاتی و کارشناسی برای حل مشکلات استفاده کنند که این امر در حال حاضر خيلی کم در دستگاه‌های اجرایی اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از تحقیقات مانند طرح آمایش در استان انجام‌شده و در حوزه‌های مختلف مطالعات تحقیقاتی بسیاری صورت گرفته است که متأسفانه از آن‌ها بهره کافی برده نمی‌شود.

وي افزود: در بسياری موارد می‌بينيم كه اين طرح‌ها بعد از انجام کنار گذاشته‌شده است، درصورتی كه اگر از ظرفیت‌های استان استفاده شود شاهد اتفاقات خوبی در دستگاه‌های اجرايی خواهیم بود.

زرآبادی در پايان از زمان‌بر بودن فرآیندهای اداری انتقاد کرد و آن‌ها را زائد دانست و افزود: این فرآیندها مردم جامعه و دستگاه‌های اجرایی را با مشکل مواجه می‌کند اما اگر ساماندهی مراحل اداری اتفاق بيفتد افزایش بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی را شاهد خواهيم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: