• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-692-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

در راستای حل معضلات مسکن صورت می‌گیرد؛

تهیه نقشه راه بازار مسکن تا پایان آذر ماه

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در حوزه مسکن باید بدانیم که در استان چه تعداد مسکن موردنیاز است، و چقدر و با چه متراژی باید احداث شود؛ برای این موضوع در اقدامی که اخیراً صورت گرفته، در گام نخست مشاور تحلیل بازار مسکن اداره راه و شهرسازی تا پایان آذرماه خروجی اطلاعات را ارائه خواهد داد که به‌عنوان نقشه راه نقش بسزایی در حل مشکلات مسکن خواهد داشت.

مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، درخصوص شناسایی و حل مشکلات مختلف حوزه مسکن و شهرسازی اظهار کرد: در هر موضوعی شناخت مشکل مهم‌ترین اصل است برای نمونه در حوزه مسکن باید بدانیم که در استان چه تعداد مسکن موردنیاز است، و چقدر و با چه متراژی باید احداث شود.

وی ادامه داد: برای این موضوع در اقدامی که اخیراً صورت گرفته، در گام نخست مشاور تحلیل بازار مسکن اداره راه و شهرسازی تا پایان آذرماه خروجی اطلاعات را ارائه خواهد داد که به‌عنوان نقشه راه نقش بسزایی در حل مشکلات مسکن خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: وزارتخانه راه و شهرسازی و منابع موجود راهکارهایی برای بافت فرسوده ارائه داده است که باید با یک برنامه‌ریزی صحیح آن را اجرایی کنیم.

وی در اشاره به احداث راه عنوان کرد: طبق برنامه ششم توسعه باید کلیه راه‌های اصلی استان 4 خطه شود که بر این اساس باید 25 کیلومتر راه در محور «محمدیه- آبیک» و 9 کیلومتر راه نیز در آوج احداث شود که برای این امر اعتباری بالغ‌بر 400 میلیارد تومان نیاز است و درحال حاضر برای جذب آن در تلاش هستیم.

حق‌لطفی اضافه کرد: در حوزه راه روستایی نیز 450 کیلومتر برای روستاهای بالای 20 خانوار داریم که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در برنامه ششم توسعه باید آن‌ها را به اتمام برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر انعکاس شبهه‌هایی در خصوص دخالت افرادی در فرآیند تصمیم‌گیری حوزه‌های مختلف استان گفت: امور برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در این اداره بر اساس سیاست‌های ابلاغی دولت و وزارتخانه در قالب برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتی دولت و استان پیش‌بینی و اجرا می‌شود البته بنده درباره حوزه فعالیت خود سخن می‌گویم و از سیاست‌های سایر دستگاه‌های اجرایی اطلاعی ندارم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: