• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-393-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

سوادآموزی اتباع غیرایرانی نیازمند ساماندهی دوباره است

استاندار قزوین گفت: با توجه به سکونت جمعیت قابل‌توجهی از اتباع افغانستان در ایران ازجمله قزوین، لازم است سیاست‌ها در حوزه آموزش و سوادآموزی به این اتباع بازنگری شده و دوباره ساماندهی شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در دیدار علی باقرزاده معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با وی اظهار کرد: تحصیل و آموزش، یک حق انسانی فارغ از مسئله نژاد و ملیت است و باید با پیش‌بینی تمهیدات لازم زمینه تحصیل دانش آموزان و سواد آموزان افغانستانی نیز همچون ایرانیان فراهم شود.

وی اضافه کرد: اما باید با تشکیل نشستی مشترک بین وزارت امور خارجه، آموزش‌وپرورش و با حضور استانداران استان‌های با تعداد بالای اتباع، موضوع ساماندهی دانش آموزان غیرایرانی بهتر مدیریت شود.

استاندار قزوین ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که در کنار مسائل آموزشی، مسائل اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی این اتباع نیز موردتوجه قرار گیرد.

زاهدی در پایان با تأکید بر لزوم تقویت سیاست‌ها و برنامه‌های سوادآموزی، عنوان کرد: این آموزش‌ها باید به صورتی منسجم‌تر و کاربردی‌تر ارائه شود در غیراین‌صورت پس از مدتی سواد آموزان در صورت کاربردی نبودن، احساس نیاز به آموزش‌های قبلی را از دست می‌دهند و به بی‌سوادی برگشت می‌کنند و این سیاست‌ها شکست خواهند خورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: