• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-991-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

تسهیلات بانکی مصوب، بدون وقت‌کشی در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد

معاون اقتصادی استاندار قزوین با اشاره به اینکه باید با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم، وابستگی صنایع کشور و استان به بانک‌ها به‌مرورزمان کاهش یابد، تأکید کرد: تسهیلات بانکی مصوب، بدون وقت‌کشی در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، منوچهر حبیبی در نشست اتحادیه صادرکنندگان قزوین اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم، وابستگی صنایع کشور و استان به بانک‌ها به‌مرورزمان کاهش یابد.

این مسئول ادامه داد: البته کاهش وابستگی صنایع به‌نظام بانکی نباید به این معنا تلقی شود که منابع بانک‌ها در خدمت رونق تولید و صنعت قرار نگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: در شرایط سخت اقتصادی امروز باید از هر کمکی به صنایع دریغ نکرد و در همین راستا باید تسهیلات مصوب بانکی با سهولت و بدون وقت‌کشی به تولیدکنندگان ارائه شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود استفاده هرچه بیشتر و بهتر از منابع صندوق توسعه ملی را برای تقویت تولید و صنعت ضروری دانست و افزود: از منابع این صندوق همچنین می‌تواند برای رونق حوزه صادرات نیز بهره‌مند شد.

این مسئول تصریح کرد: واحدهای تولیدی واجد شرایط استان باید از ظرفیت‌های ایجادشده برای استفاده از منابع این صندوق بهره‌مند شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تصویب راه‌اندازی بندر خشک در قزوین، گفت: باید مقدمات اجرای این طرح بزرگ اقتصادی هرچه زودتر فراهم شود.

حبیبی از قزوین به دلیل برخورداری از زیرساخت‌ها و جغرافیای مناسب به‌عنوان استانی مستعد در حوزه شبکه توزیع و دسترسی نام برد و تشریح کرد: تاکنون از این ظرفیت به‌خوبی برای رونق تولید و صادرات استفاده‌نشده است اما امیدواریم راه‌اندازی بندر خشک این خلأ را پر کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: