• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار:

عملکرد بانک‌های قزوین در پرداخت تسهیلات رضایت‌بخش نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: عملکرد بانک‌های استان در بخش ارائه تسهیلات جهت رفع موانع تولید به‌هیچ‌عنوان رضایت‌بخش نبوده و باید هرچه سریع‌تر این روند تغییر یابد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تأکید کرد: بانک‌ها متأسفانه در پرداخت تسهیلات جهت رفع موانع تولید بسیار ضعیف عمل می‌کنند و اگر این روال ادامه داشته باشد از سوی دستگاه قضا علت آن موردبررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: برای نجات تولید و اشتغال با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور باید همه دست‌به‌دست هم داده تا وضعیت اشتغال و تولید کنونی را ثابت نگاه داریم.

حبیبی در ادامه قوه اقتصادی مردم را وابسته به بانک‌ها دانست و یادآور شد: هر نوع کوتاهی در پرداخت تسهیلات جهت رونق اقتصادی و حل مشکلات مردم پذیرفتنی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین تأکید کرد: از این جلسه به بعد تمامی مدیران بانکی و دستگاه‌های ذیربط در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید به‌صورت هفتگی ضمن ارائه گزارش عملکرد حوزه خود، به‌صورت درصدی آمارهای خود را به این ستاد اعلام کنند.

به گفته این مسئول اقتصادی، تمام پرونده‌های بلاتکلیف در سیستم بانکی استان باید تا 2 هفته دیگر تعیین و تکلیف شده تا با رفع مشکلات کنونی بتوانیم چرخه تولید را حفظ کنیم.

حبیبی با اشاره به راه‌های مختلف در رفع مشکلات تولید استان، اظهار کرد: بهترین راه، روشن شدن تکلیف واحدهای متقاضی تسهیلات است که با تشکیل جلسات سه‌جانبه بانک‌ها، دستگاه مربوطه و شخص متقاضی وام باید مورد رسیدگی قرار گیرد و درنهایت نیز پرونده را به دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید ارجاع دهند.

وی بابیان اینکه همه مسئولان بانکی و دولتی باید از حالت انفعال خارج‌شده و به‌طورجدی و فعال ضمن رسیدگی به امور اقتصادی جامعه، قزوین را همانند سال گذشته به جهت دریافت تسهیلات رفع موانع تولید در جایگاه سوم کشور قرار دهند، افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد نزول این استان درزمینهٔ پرداخت‌ها نباشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: