• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-593-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین:

خبرگزاری ایسنا در قزوین همواره منصفانه رفتار می‌کند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین گفت: ایسنا منطقه قزوین که از جنس دانشجویان است همواره منصفانه رفتار می‌کند و سعی دارد از جمیع جهات به مسائل و مشکلات جامعه بپردازد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به‌مناسبت روز دانشجو و سالروز تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرنگاران این خبرگزاری در قزوین با حضور در دانشگاه جامع علمی کاربردی به‌منظور تعامل هرچه بیشتر این خبرگزاری با دانشگاه‌ها با رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

علی فتح طاهری رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین در این دیدار با اشاره به رسالت دانشجویی خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: انتظار داریم خبرگزاری ایسنا صرفاً منتقل‌کننده اخبار دانشجویی نباشد بلکه این خبرگزاری باید برای دانشجویان فرهنگ‌سازی کند و رویکرد تربیتی برای دانشجویان داشته باشد.

وی عنوان کرد: ایسنا می‌تواند در حوزه تقویت فرهنگ دانشجویی به این معنا که وظیفه دانشجو چیست و چه هدفی را دنبال می‌کند و چه‌کارهایی باید انجام بدهد تا از اهداف خود دور نماند فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین ابراز کرد: ایسنا منطقه قزوین که از جنس دانشجویان است همواره منصفانه رفتار می‌کند و سعی دارد از جمیع جهات به مسائل و مشکلات جامعه بپردازد.

وی در خصوص پاسخگویی مسئولان به رسانه‌ها عنوان کرد: همه‌کسانی که در جایگاه اجرایی هستند و مسئولیتی را بر عهده‌دارند دیگر متعلق به خودشان نیستند بلکه باید پاسخگوی نیاز مخاطبان خود باشند بنابراین می‌بایستی در هر شرایطی که قرار دارند پاسخگوی رسانه‌ها باشند چراکه رسانه‌ها زبان گویای جامعه هستند.

فتح‌طاهری با اشاره به لزوم تغییر فرهنگ عمومی جامعه از مدرک‌گرایی به مهارت‌آموزی خاطرنشان کرد: در این موضوع دانشگاه ذینفع نیست بلکه ضرورتی است که برای همه جامعه اهمیت دارد و برای اینکه این اتفاق بیفتد رسانه‌ها اثرگذاری بسیاری دارند.

وی با اشاره به رواج بی‌اخلاقی در جامعه عنوان کرد: یکی از وظایف رسانه‌ها این است که به ترویج اخلاق‌مداری در جامعه کمک کنند و مباحثی که می‌تواند انسان‌ها را به سمت اخلاق سوق دهد در رسانه خود منتشر کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین تصریح کرد: متأسفانه در دانشگاه‌ها این موضوع بین دانشجویان وجود دارد، به‌عنوان‌مثال یک دانشجو وظیفه دارد تحصیل کند و از امکاناتی که برای او در نظر گرفته‌شده در آینده برای خدمت به بشریت استفاده کند؛ اما متأسفانه برخی دانشجویان تحصیل را در حاشیه قرار می‌دهند و این مصداق بی‌اخلاقی در دانشگاه‌هاست.

فتح‌طاهری یادآور شد: من منکر مشکلات دانشجویان نمی‌شوم اما وقتی کسی می‌پذیرد که وارد دانشگاه شده و دانشجو شود باید اخلاق دانشجویی را رعایت کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: