• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-3990-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به مناسبت هفته پژوهش؛

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فناوری قزوین برگزار می‌شود

مدیر پژوهش دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فناوری استان از 24 تا 30 آذرماه به میزبانی دانشگاه پیام نور استان قزوین با بیش از 50 غرفه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فرزاد ابراهیمی در نشست مطبوعاتی که امروز به‌منظور تبیین برنامه‌های هفته پژوهش استان در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، تصریح کرد: شورای سیاست‌گذاری هفته پژوهش امسال کار خود را زودتر از موعد شروع کرد و تصمیمات کلی گرفته‌شده است، در شورای سیاست‌گذاری بزرگداشت هفته پژوهش، کمیته علمی چهار نشست را با حضور معاونان پژوهشی تمام دانشگاه‌های استان و نمایندگان دستگاه‌های صنعتی برای انتخاب پژوهشگران برتر برگزار کرده است .

وی افزود: در این کمیته از هرکدام از دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی (ره)، علوم پزشکی، آزاد اسلامی، سایر دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و واحدهای تابعه آن و سایر دانشگاه‌ها یک عضو هیئت‌علمی و یک دانشجو به‌عنوان پژوهشگر برتر انتخاب و تجلیل خواهند شد .

مدیر پژوهش دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ی ک قسمت مهم پژوهش ارتباط صنعت و دانشگاه است لذا واحدهای R&D برای ما در اولویت قرار دارد که در این راستا با دادن فراخوان از مراکز تحقیقاتی و صنعتی استان قرار شد یک نفر پژوهشگر و فناور برتر از بخش صنعت، از مراکز کشاورزی یک نفر و دستگاه‌های اجرایی یک نفر و مراکز رشد و فن‌آوری هم یک پژوهشگر برتر انتخاب شود.

 وی یادآور شد: همچنین از حوزه علمیه یک استاد و یک طلبه برتر، از آموزش‌وپرورش یک معلم و یک دانش‌آموز و از میان دستگاه‌های اجرایی نیز یک دستگاه به‌عنوان دستگاه پژوهشی برتر انتخاب و معرفی خواهد شد .

ابراهیمی اظهار کرد: حمایت از طرح‌های فناورانه بسیار مهم است تا به تکنولوژی تبدیل شود که در این راستا ۵ عنوان طرح فناورانه استان با محور پارک علم و فناوری انتخاب‌شده است، همچنین از میان مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی نیز واحد برتر با همکاری اتاق بازرگانی انتخاب خواهد شد .

وی در پایان بیان کرد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی از ۲۴ تا ۲۹ آذرماه در محل سالن ورزشی پیام نور واقع در مینودر برپا می‌شود، همچنین نمایشگاه پژوهشی کشوری هم از سوم تا ششم دی‌ماه در تهران برگزار خواهد شد که استان قزوین نیز در آن شرکت فعال خواهد داشت .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: