• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4090-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

استانداردسازی نقش مؤثری در افزایش بهره‌وری دارد

استاندار قزوین گفت: استانداردسازی تجهیزات و محصولات به افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف منجر شده و میزان رضایت اجتماعی را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: همه قبول داریم که استاندارد یک ضرورت جدی در جامعه است و امروزه دنیا بر موضوع استاندارد سرمایه‌گذاری جدی دارد.

وی افزود: ما به‌عنوان حاکمیت مسئول حفظ سرمایه‌های ملی از دولتی و مردمی هستیم و باید با استانداردسازی تجهیزات و کالاها برای افزایش بهره‌وری اقدام کنیم.

زاهدی ادامه داد: باید به موضوع سلامت مردم با رعایت استاندارد در زمینه‌های مختلف دارو، خدمات و درمان توجه بیشتری داشته و آن را جزو تکالیف شرعی و قانونی خود بدانیم.

این مسئول گفت: رعایت استاندارد در سطح بین‌المللی نیز می‌تواند موجب افزایش صادرات استان شود چون در بسیاری مواقع صرف‌نظر از مسائل سیاسی محصولات صادراتی استان به دلیل فقدان کیفیت و استاندارد بازگشت می‌خورند.

استاندار ادامه داد: تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسان در برابر استاندارد مسئولیت دارند و از اداره استاندارد استان نیز انتظار می‌رود موضوع نظارت بر رعایت استانداردها را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

وی افزود: باید نظارت بر استاندارد تجهیزات از قبیل بالابرها از حالت انحصاری چند شرکت خارج شود و شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌ها تکالیف خود را که مستقیماً با سلامت مردم ارتباط دارد توجه بیشتری داشته باشند.

این مسئول ادامه داد: برای رعایت استاندارد در تجهیزات پارک‌های بازی نیز باید یک تدبیر و راهکار جدیدی توسط معاونت امور عمرانی اندیشیده شود تا بتوان نظارت و کنترل بیشتری در این زمینه داشت.

وی با اشاره به اماکن دولتی بدون استفاده استان، گفت: برخی از این اماکن غیرقابل‌استفاده هستند و باید تخریب شوند ولی برای اماکن قابل‌استفاده آموزش‌وپرورش و بهداشت و درمان می‌توان مذاکره و گفت‌وگو کرد.

استاندار بابیان اینکه جامعه یکسره در حال تغییر کمی و کیفی است، افزود: باید دستگاه‌های متولی پیوسته برای بازنگری طرح‌های هادی روستاها اقدام کرده و در این خصوص به زندگی، معیشت، معابر و حریم‌های روستاها توجه داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: