• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-793-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

ژنتیک، مهم‌ترین علت شناخته‌شده در بروز کیست‌های تخمدان

یک پریناتولوژیست گفت: ژنتیک مهم‌ترین علت شناخته‌شده در بروز کیست‌های تخمدان است و سرطان‌های پستان، روده، دستگاه گوارش و رحم می‌تواند بروز این سرطان را گسترش دهد.

شکوه ابوترابی پریناتولوژیست در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، در خصوص علل بروز کیست تخمدان در بانوان اظهار کرد: ژنتیک مهم‌ترین علت شناخته‌شده در بروز این بیماری است و سرطان‌های پستان، روده، دستگاه گوارش و رحم می‌تواند بروز سرطان تخمدان را گسترش دهد.

وی ادامه داد: برخی ژن‌ها هستند که در خانواده وجود دارد برای نمونه در هنگام مشاهده سرطان در یکی از اعضای خانواده باید ژن عامل بروز سرطان شناسایی و دیگر اعضای خانواده که حامل ژن هستند به‌صورت دوره‌ای بررسی شوند.

این پریناتولوژیست با اشاره به اینکه خانم‌ها باید با احساس سنگینی در زیردل خود، حساس شده و حتماً به پزشک مراجعه کنند، عنوان کرد: بانوان در صورت احساس تورم در شکم، درد، تهوع، استفراغ، تغییر وضعیت قاعدگی و تغییر وضعیت گوارش به پزشک مراجعه کنند.

ابوترابی با تأکید بر اینکه درمان نیز با توجه به نوع توده و مرحله بیماری متفاوت است، اضافه کرد: درمان توده‌های کوچک‌تر بسیار راحت‌تر از توده‌های بزرگ است، به همین دلیل مراجعه زودهنگام به پزشک در روند درمان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: