• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4490-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود 278 مکان دولتی بدون استفاده در روستاهای قزوین

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: 278 مکان دولتی بدون استفاده با 16 عنوان کاربرد در روستاهای قزوین وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، اکرم نجفی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این اماکن شامل مدرسه، خوابگاه شبانه‌روزی، دفتر تعاون روستایی، دفتر مخابرات، خانه بهداشت، مرکز بهداشت، درمانگاه و بهداری، پایگاه بسیج، خانه ترویج کشاورزی، دفتر کمیته امداد امام خمینی (ره)، خانه عالم، شعبه نفت، مجتمع بهزیستی، دفتر پست، دفتر پست‌بانک و دفتر گازبانی است.

وی افزود: 177 مورد این اماکن شامل مدرسه، خوابگاه شبانه‌روزی، زمین و سالن مدرسه، 38 مورد ساختمان مخابرات و 18 مورد تعاونی روستایی بوده و بقیه نیز کارکردهای متنوع دیگری دارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین با اشاره به برآورد تقریبی سرمایه در حال استهلاک واقع در روستاها که می‌توان از آن استفاده بهینه کرد، افزود: میانگین متراژ مفید زیربنای ساختمان‌های مذکور 150 مترمربع است که اگر میانگین ارزش هر مترمربع بنای این ساختمان‌ها 5 میلیون ریال باشد 208 میلیارد و 500 میلیون ریال ارزش این اماکن خواهد بود.

این مسئول با اشاره به وضعیت تهیه، بازنگری و الحاق به بافت طرح‌های هادی روستایی استان، افزود: از ابتدای سال گذشته تاکنون 91 طرح مصوب، 104 طرح در دست تهیه و 150 طرح نیازمند بازنگری در استان بوده که به حدود 50 میلیارد ریال اعتبار در این زمینه نیاز دارند.

نجفی با اشاره به موضوع ضروری‌ترمیم حفاری‌های ناشی از فعالیت دستگاه‌های خدمت‌رسان در مناطق روستایی ابراز کرد: این مسئله ناهموار شدن مسیر در تردد، گردوخاک ناشی از خرابی و حفاری آسفالت و تشدید خطرات و ایراد خسارات مالی و جانی به روستاییان را در پی دارد و باید به‌طور هم‌زمان توافق‌هایی بین دستگاه‌های خدمات رسان و بخشداری‌ها برای صدور مجوزهای لازم و قانونی در این زمینه صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: