• یکشنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-1991-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

بازار سوریه فرصتی برای توسعه صادرات غیرنفتی است

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: بازار سوریه، فرصتی برای سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات غیرنفتی است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، منوچهر حبیبی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان اظهار کرد: ارتباطات اقتصادی دو کشور سوریه و ایران در حوزه اقتصادی وارد فاز اجرایی شده وزیر تجارت سوریه یک ماه قبل با وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی تفاهم‌نامه‌های خوبی در بحث بازسازی و مبادلات اقتصادی توافقات خوبی صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه خسارت‌هایی که به‌واسطه حمله داعش به سوریه وارد شده، بسیار سنگین است، عنوان کرد: حضور اقتصادی در کشورهای منطقه حائز اهمیت است بخصوص کشورهای همسایه مثل سوریه و عراق که نیاز به خدمات و تکنولوژی ما دارند.

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: بازار سوریه می‌تواند صادرات ما را با دنیا تا حدی جبران کند که برای تحقق این هدف بخش خصوصی باید وارد کار شود.

وی با اشاره به اینکه سوریه ازنظر اقتصادی و سیاسی برای ایران بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: در شرایط بازسازی سوریه باید فعالانه‌تر ورود کنیم چون دوران بازسازی فرصت بسیار مناسبی برای بخش اقتصادی است که حضور خود را به شکل پررنگ‌تری داشته باشیم.

حبیبی افزود: تقاضاها و نیازمندی‌های متنوعی که کشور سوریه در حوزه‌های مختلف با آن مواجه است این امکان را فراهم می‌کند که همه بخش‌های اقتصادی فعال‌شده و برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشند.

وی تشریح کرد: توانمندی‌های خوبی در بخش‌های ساخت‌وساز، بازسازی صنایع و مواد غذایی در استان وجود دارد که باید برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور استفاده از این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها در تأمین نیازها و همچنین بازسازی سوریه به کار گرفته شود.

معاون اقتصادی استاندار قزوین افزود: بخش خصوصی باید در این عرصه‌ها ورود کرده و بخش دولتی نیز بسترها و هماهنگی‌های لازم را با دولت سوریه انجام دهد.

حبیبی بابیان اینکه در حوزه رقابت اقتصادی باید به‌موقع در سوریه ورود پیدا کنیم، اظهار کرد: چگونگی حضور واحدهای صنعتی، تولیدی و بازرگانان بسیار مهم است و باید فضایی مبتنی بر اعتماد شکل بگیرد و شرایط برای حضور بخش خصوصی در سوریه کاملاً فراهم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: