• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-3390-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ابلاغ دستورالعمل نما و منظر شهری قزوین

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین دستورالعمل مصوب نما و منظر شهری را برای اجرا به شهرداری قزوین و سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
مسعود حق لطفی، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: سیما و منظر شهری در ارتقای کیفی ساختار شهر دارای اهمیت خاص بوده و تأثیرات ماندگاری در حوزه‌های گوناگون به وجود خواهد آورد.

وی افزود: صیانت و تقویت هویت اصیل ایرانی اسلامی، ساماندهی و نظم‌بخشی به سیما و منظر شهری و همچنین بهره‌گیری از تدابیر و ابزارهای لازم در فرآیند هدایت و کنترل ساختمان ازجمله مهم‌ترین موضوعات موردتوجه در حوزه شهرسازی و معماری است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اضافه کرد: در همین راستا کمیته سیما و منظر شهری استان، تهیه و تدوین دستورالعمل نما و منظر شهری را در اولویت برنامه کاری خود قرار داد.

حق لطفی با اشاره به برگزاری جلسات بسیار و انجام بازدیدهای متعدد در سطوح مختلف فنی و اجرایی با حضور کارشناسان، مدیران و صاحب‌نظران در دستگاه‌های اجرایی و حوزه‌های دانشگاهی و بخش خصوصی از سال 95 تاکنون، عنوان کرد: پس از انجام بررسی‌های لازم، این دستورالعمل در روز چهاردهم آذرماه سال جاری در کمیسیون ماده 5 تصویب شد و در تاریخ یکم بهمن‌ماه به همراه سایر مصوبات، توسط استاندار به شهرداری و سایر دستگاه‌های متولی و مرتبط با ساخت‌وساز ابلاغ شد.
 
دبیر کمیسیون ماده 5 استان در پایان تأکید کرد: با توجه به هویت فرهنگی و تاریخی قزوین و همچنین وجود دغدغه‌های بسیار در حوزه سیما و منظر شهری، اجرای این دستورالعمل می‌تواند بخش زیادی از نگرانی‌ها را در این خصوص برطرف کند.

به گزارش ایسنا، کمیته سیما و منظر شهری با حداقل 8 عضو به‌منظور ایجاد هماهنگی در امر ارتقای کیفی سیما و منظر با حضور نمایندگان قانونی ادارات کل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، استانداری، شهرداری، سازمان نظام‌مهندسی ساختمان، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و مهندسان مشاور تهیه‌کننده طرح توسعه شهری، به دبیری معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین تشکیل شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: