• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-5890-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شلتر بانوان قزوین افتتاح شد

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: افتتاح مرکز سرپناه شبانه بانوان در قزوین کار بسیار ارزشمندی است که باید موردحمایت قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فرید براتی در مراسم افتتاح شلتر بانوان قزوین با اشاره به اهمیت تأسیس مراکز سرپناه شبانه، تصریح کرد: ضرورت تأسیس این مراکز انکارناپذیر است، در استان قزوین بهزیستی خوب کار کرده است و پنج dic یا همان مرکز گذری کاهش آسيب و دو سرپناه شبانه برای مردان داشتیم.
 
وی افزود: مرکز سرپناه شبانه زنان در استان قزوین نداشتیم اما توانستیم گام‌هایی برداریم و اولین شلتر بانوان قزوین را افتتاح کنیم، همکاری بین دستگاه‌های استان قزوین که در ایجاد این مرکز وجود دارد ستودنی است.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: در مورد فصل مشترک فعالیت ما و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی خیلی مشکل نداریم و ارتباطات خوبی درزمینهٔ ارائه خدمات درمانی و کاهش آسیب داریم.

وی یادآور شد: این مرکز که برای بانوان فعال‌شده و باید مقداری حساسیت بیشتری داشته باشیم چراکه کار درمانی و کاهش آسیب با درماندگان زن متفاوت و دارای پیچیدگی نسبت به درماندگان مردان است.

براتی خاطرنشان کرد: در استان قزوین یک کنش‌گر اجتماعی و درمانگر اعتیاد مسئولیت مرکز سرپناه زنان را برعهده‌گرفته که انتخاب خوبی است و درروند درمان تأثیرگذار خواهد بود.

وی یادآور شد: در این مرکز بخش توانمندسازی باید موردتوجه قرار بگیرد، با توجه به سیاست‌های کشور درزمینهٔ اشتغال و توانمندسازی افراد تحت پوشش، ما نیز حمایت می‌کنیم.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه برخی از این افراد را می‌شود به کمیته امداد معرفی کرد تا خدمات موردنیاز را دریافت کنند، تصریح کرد: اعتبارات مراکز کاهش آسیب باید افزایش پیدا کند و سال آینده در این حوزه برنامه‌ریزی مناسبی صورت خواهد گرفت.

براتی یادآور شد: سیاست بهزیستی این است که مراکز اگر مددجو نداشته باشند نیز موردحمایت قرار بگیرند چراکه آسیب‌های اجتماعی همواره وجود دارد و باید این مراکز را داشته باشیم در همین راستا خدمات ما در اغلب استان‌ها جامعیت دارد.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین نیز در ادامه این مراسم تصریح کرد: شلتر زنان با ظرفیت 60 نفر در دو طبقه کاملاً مجزا شامل یک بخش مرکز میان‌راهی و یک بخش شلتر زنان فعالیت می‌کند.

وی افزود: بخش میان‌‎راهی این مرکز ویژه زنان معتاد بهبودیافته‌ای است که پس از ترک اعتیاد هیچ مکانی برای اقامت ندارند و تا زمان تعیین و تکلیف قطعی در این مراکز اسکان داده می‌شوند.

وارثی بیان کرد: با عزم و اراده عمومی و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان استانی شلتر بانوان در مکانی که شهرداری اختصاص داده، راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: