• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-6890-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور عمرانی استاندار قزوین:

حفظ باغات سنتی جزء وظایف اداری و شرعی ما است

معاون امور عمرانی استاندار قزوین با اشاره به اینکه حفظ باغات سنتی وظیفه اداری و شرعی ما است، گفت: در اصل قضیه هیچ موضعی نداریم اما برای حفظ باغات موجود که ۲۵۰۰ هکتار برآورد می‌شوند باید برنامه‌ریزی درستی کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علی فرخزاد معاون امور عمرانی استانداری در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مباحثی توسط معاندین انقلاب مبنی بر اینکه رشد و پیشرفت در عرصه‌های مختلف پس از انقلاب طبیعی است مطرح می شود که این موضوع صحیح نیست بنابراین لازم است نسبت رشد اقدامات صورت گرفته در یک دهه قبل و یک دهه  پس از انقلاب به صورت شفاف ارائه شود.

وی افزود: تربیت نیروهای انسانی ماهر و متخصص از جمله مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که البته رسیدن به این وضعیت حاصل تدبیر و برنامه‌ریزی ۴۰ ساله خادمین انقلاب و مردم است.

فرخ‌زاد خاطرنشان با اعلام اینکه طی 40 سال اخیر در حوزه راه، طول آزادراه‌ها با رشد 17.5 برابری و طول بزرگراه‌ها با رشد ۳۲ برابری همراه بوده است، عنوان کرد: امروزه در حوزه آب، تمامی روستاهای بالای ۲۵ خانوار استان به آب شرب دسترسی دارند که پیش از انقلاب این‌گونه نبوده است.

وی محرومیت‌زدایی اصلی‌ترین خط‌مشی مسئولان مطرح کرد و گفت: دریافت ارزش افزوده از مناطق برخوردار و توزیع آن در مناطق کمتر برخوردار از شاخص‌های مهم در محرومیت‌زدایی است.

معاون عمرانی استانداری قزوین با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۹ نفر در کانال‌های آب قزوین جان خود را از دست دادند که این رقم امسال به ۹ نفر کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: در برخی موارد از حوادث اتفاق افتاده کانال‌ها دارای حصار و فنس بوده است اما به دلیل فرهنگ نادرست اتفاقات رخ می‌دهد بنابراین همه اتفاقات به نبود اعتبارات ارتباط ندارد.

وی ادامه داد: طبق ایده و پیشنهادی که داده شده بود بنا بود تا بخشی از باغات به تملک در آید و زمین‌هایی از بالای اتوبان به صورت معاوضه در اختیار باغدار قرار گیرد که مورد موافقت قرار نگرفت‌.

فرخ‌زاد اعلام کرد: ۶۰۰ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد که نیازمند ۲۵۰ میلیارد تومان است و احداث آن‌ها ۱۰ سال زمان خواهد برد که البته به دلیل محدودیت مالی باید از بخش خصوصی کمک گرفت.

معاون امور عمرانی استانداری در پایان یادآور شد: امسال هم بهترین راهکار مشارکت بخش خصوصی است و به هیچ عنوان پروژه جدیدی را آغاز نخواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: