• سه شنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-593-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ستاری در سفر به استان قزوین:

تجاری‌سازی یک فرایند و نیازمند مشارکت و همدلی عمومی است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: فرایند تجاری‌سازی موضوعی است که مشارکت و همدلی تمامی بخش‌های جامعه را طلب می‌کند و رسالت دولت در این مسیر، هموار کردن راه و فرهنگ‌سازی جهت مشارکت بخش خصوصی در این عرصه است.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری که صبح امروز به استان قزوین سفر کرده است، در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور این استان اظهار کرد: بیش از ۴۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که سال قبل رکورد فروش ۶۰ هزار میلیارد تومانی را ثبت کردند و امسال نیز فروش قابل‌توجهی خواهند داشت.

وی ادامه داد: آغازگر این حرکت تحول‌آفرین جوان‌هایی بوده‌اند که خلاقیت را دستمایه کارشان قرار دادند و اشتغال‌زایی و ثروت‌آفرینی کردند که امیدواریم این حرکت با همان شدت و صلابتی که آغاز شده، ادامه پیدا کند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بابیان این‌که اهمیتی که جوان‌ها در حرکت تازه اقتصاد دارند، ضرورت اینکه جوان‌ها پایه اقتصاد کشور قرار بگیرند را نشان می‌دهد، تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد شرکت‌ها، نوپا و جزو استارتاپ‌هایی هستند که کارشان را تازه آغاز کرده‌اند، ولی خوشبختانه در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین و درآمدزاترین کسب‌وکارهای کشور هستند؛ شرکت‌های زیادی داریم که فروش چند هزار میلیارد تومانی دارند و این اتفاق مهم در حال متحول کردن ساختارهای پیشین است.

ستاری بابیان اینکه تجاری‌سازی فرایندی جامع و نیازمند مشارکت و همدلی تمامی بخش‌های جامعه است، عنوان کرد: همه ما جزئی از این فرایند هستیم؛ پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و مهم‌تر مردم کوچه و بازار بخشی از فرایند تجاری‌سازی هستند و مهم فرهنگی است که باید شکل بگیرد تا بخش خصوصی در این فرایند نقش‌آفرین شود؛ تلاش ما در دولت این بوده است که در اشاعه و ترویج این فرهنگ و هموار کردن راه برای حضور بخش خصوصی گام برداریم.

بر اساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این سفر از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در شهرک‌های صنعتی کاسپین و البرز بازدید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: