• سه شنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-693-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صندوق نوآوری در قزوین تأسیس می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: استان قزوین در حال حاضر در حوزه مراکز رشد خوب کار کرده است و برای حمایت از این مراکز صندوق نوآوری تأسیس می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، یوسف گرجی در نشست اقتصاد مقاومتی که عصر امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، تصریح کرد: بخش عمده محصولات فناوری به دلایل مختلف به بازار نمی‌رسد و اغلب در حوزه تجاری سازی مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: سیاستگذاری کلان کشور این است که مشکلات تجاری سازی را حل کند که در این راستا و در جهت تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه، پارک علم و فناوری تأسیس شده است.

رئیس پارک و علم فناوری یادآور شد: پارک علم و فناوری قزوین موقعیت استراتژیکی دارد و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با ۹ هزار دانشجو، دانشگاه آزاد اسلامی با ۱۸ هزار دانشجو و مراکز رشد و چشمه نور در اطراف پارک قرار دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر قزوین دارای یک پارک علم و فناوری، هفت مرکز رشد، ۵۷ واحد فناور و سه واحد شتابدهنده است و در مجموع ۲۲۹ واحد فناور و مرکز رشد در سطح استان قزوین فعال است.

گرجی یادآور شد: در حال حاضر واحد‌های فناوری خوبی در استان قزوین داریم که درآمدهای قابل قبولی دارند به طوری که یکی از واحد‌های ما در حوزه قطعات خودرو شش میلیون قطعه تولید می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی پارک علم و فناوری قزوین، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی جامعه جهت تسهیل استقرار واحدها تحقیق و توسعه و صنایع تک استان، راه‌اندازی فضای کار اشتراکی، استقرار یک واحد شتابدهنده کسب و کار در پارک علم و فناوری و ایجاد صندوق نوآوری استان از جمله برنامه‌های آینده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: