• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9712-1394-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

سالن تئاتر قزوین مناسب نیست

استاندار قزوین گفت: استان قزوین دارای ظرفیت‌های بالای فرهنگی است اما زیرساخت‌های آن ازجمله سالن تئاتر نیاز به تقویت دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، که صبح امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، تصریح کرد: فرهنگ تنها مقوله‌ای است که با یک قوم و ملت ارتباط دارد، وقتی میگوییم ملت ایران در ذهن ما فرهنگ تجلی می‌یابد چراکه صنعت و تکنولوژی در طول تاریخ فراملیتی شدند.

وی افزود: در عرصه جهانی شدن، فرهنگ ملت‌ها است که می‌تواند هویتشان را حفظ کند بنابراین باید فرهنگ را تقویت کنیم، با این پیشرفت تکنولوژی دنیا دهکده جهانی شده است و کسی می‌تواند حرفی داشته باشد که فرهنگ قوی داشته باشد.

استاندار قزوین عنوان کرد: فرهنگ پلی است که در ذیل آن امور فراوانی ازجمله ادبیات، شعر، جامعه، سیاست و تاریخ، موسیقی و مذهب جای داده است، و ادبا، شعرا، مؤلفان، موسیقیدانان و سایر اصحاب هنر متولیان فرهنگ هستند.

وی تأکید کرد: سازمان‌های دولتی متعلق به نظام، صرفاً فراهم‌کننده بستر فعالیت‌های فرهنگی هستند.

زاهدی با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگ استان قزوین، خاطرنشان کرد: استان قزوین پیشینه فرهنگی قوی و برجسته‌ای دارد و علیرغم کمبودهای مالی و امکاناتی، ظرفیت خوبی برای کشور محسوب می‌شود.

استاندار قزوین در پایان با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های هنری و فرهنگی قزوین باید تقویت شود، عنوان کرد: چند روز گذشته برای دیدن تئاتر «روشنک» رفتم؛ متأسفانه محل مناسبی برای اجرای تئاتر نداریم و هنرمندان از نداشتن سالن مناسب گله‌مند هستند.

نباید فرهنگ را دولتی کنیم

اکبر اسکندرنژاد در این مراسم اظهار کرد: فعالیت در عرصه فرهنگ سال‌ها به من پیشنهاد شده بود اما در دولت یازدهم بعد از یک توصیه این رسالت را پذیرفتم.

مدیرکل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اظهار کرد: توفیقات سیاسی و اجتماعی همواره از بستر فرهنگ به دست می‌آید و برای هر پیشرفتی ابتدا باید زیرساخت‌های فرهنگی جامعه فراهم گردد تا نابسامانی‌های فرهنگی آن اصلاح شود.

اسکندرنژاد یادآور شد: ظرفیت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محدود است و ازنظر ماهیتی نیز فرهنگ را دولتی‌تر می‌کند بنابراین نباید از آن انتظار بیشتری داشت.

وی تأکید کرد: در مدت سه‌ساله مسئولیت در این اداره کل تلاش کردم با حداقل امکانات گامی برای اعتلای فرهنگ و هنر بردارم و امیدواریم در این راه موفق عمل کرده باشم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: