• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-1893-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازدید معاون وزیر کشور از ربات‌های امدادی دانشگاه آزاد قزوین

اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از چند ربات و دستگاه امدادگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آتش‌نشانی و همچنین کمک به معلولان بازدید کرد.


به گزارش ایسنا منطقه قزوین، اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور شب گذشته از چند ربات و دستگاه امدادگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آتش‌نشانی، زمین‌لرزه و همچنین کمک به معلولان بازدید کرد.

مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین عنوان کرد: ربات امدادگر آتش‌نشان ایندرا با 130 کیلو وزن و 2 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه ساخته شده و قادر است در حجم انبوه آتش به اطفای حریق بپردازد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: آمادگی لازم برای نصب گزینه‌های موردنظر سازمان مدیریت بحران بر روی این ربات وجود دارد.

موسی خانی سپس به تشریح خودروی 2 نفره برقی و دستگاه کمک به معلولان در استخر پرداخت و گفت: وجود مهندسان خبره باعث شده است تا الگوریتم‌های لازم برای طراحی هر نوع ظرفیت‌های امدادی بر روی ربات‌ها فراهم باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همچنین عنوان کرد: ساخت این ربات‌های کاربردی بعد از حادثه پلاسکو ضرورت پیدا کرد و ایده آن‌ها توسط مهندسان دانشگاه رقم خورد.

موسی‌خانی یادآور شد: در گذشته نیز ساخت ربات‌های فوتبالیست توسط مهندسان دانشگاه آزاد بدون بودجه دولتی شروع شده بود و دانشگاه آزاد در این زمینه پیشرو است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: