• چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-3191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

لزوم حل مشکلات جامعه کارگری برای رونق تولید

استاندار قزوین گفت: در سال جدید تلاش می‌کنیم برای رونق تولید با جدیت چالش‌های جامعه کارگری را در استان حل کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، تشکل‌های کارگری استان قزوین صبح امروز در دیدار با زاهدی استاندار مشکلات خود را در بخش‌های بیمه، معیشت، درمان و حقوق مطرح کردند.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در این دیدار اظهار کرد: سال سختی را پیش رو داریم لذا باید همکاری مردم و مسئولان و جامعه کارگر با یکدیگر بیشتر شود تا از چالش‌ها عبور کنیم.

وی بابیان اینکه در سال گذشته باوجود مشکلات اقتصادی تنش و چالش جدی کارگری نداشتیم، تصریح کرد: امسال با شعار رونق تولید با همه مشکلاتی که سال گذشته داشتیم و شاید بیشتر شود همه باید کمک کنیم تا مشکلات تولید کاهش پیدا کند و در این راستا اگر همه ما مدیران دولتی، کارفرمایان و جامعه کارگری به یک فکر باشیم و با محور تولید و اشتغال حرکت کنیم می‌توان چالش‌ها را کاهش داد.

استاندار قزوین یادآور شد: امسال عزم ما در حل مشکلات تولید جدی است و در خصوص شرکت‌های واگذارشده با دستور رئیس‌جمهور برای واگذاری شرکت‌های باقیمانده تدبیر شود.

زاهدی عنوان کرد: امسال باید برای واحدهای مشکل‌دار فکر اساسی کرد و در این میان رویکرد ما راه‌اندازی شرکت‌های تعطیل شده در سال‌های گذشته است.

وی توجه به معیشت و مسائل درمانی کارگران را مهم دانست و اظهار کرد: در این زمینه نیز پیگیری لازم صورت خواهد گرفت چراکه مطالبات شما از دولت حق مسلم شماست ولی باید شرایط دولت را هم درک کرد اما در خصوص تبعیض بین صندوق‌ها اگر کشوری است از تهران پیگیرمی شویم.

وی بیان کرد: اقتصاد کشور ما نفتی و مریض است و هنگامی‌که وابسته نفت باشیم اقتصاد هم سیاسی می‌شود و کشورها همه‌جوره می‌توانند بازی کنند و گاهی کلید آن در دست ما نیست لذا باید خود را از اقتصاد تک‌محصولی نجات دهیم تا آسیب نبینیم.

استاندار از دبیر اجرایی خانه کارگر خواست فهرست واحدهای مشکل‌دار را تهیه‌کرده و در اختیار استانداری قرار دهند تا برای حل مسائل آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

زاهدی در خصوص حل مشکلات بیمه‌ای، معیشتی، درمانی، آموزش مهارتی کارگران هم قول مساعدت داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: