• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-3591-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح توسعه باغات در 430 هکتار از اراضی ملی استان قزوین

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از اجرای طرح توسعه باغات در سطح 430 هکتار از اراضی ملی استان قزوین خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مجید اسماعیلی در جلسه هم‌اندیشی اجرای طرح توسعه باغ‌های دیم و کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب‌دار که با حضور معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، نماینده امور اراضی، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های تابعه و کارشناسان فنی برگزار شد، اظهار کرد: مقررشده که این طرح در سطح 100 هزار هکتار از اراضی کشور تا سال 1400 اجرا شود که سهم استان قزوین 430 هکتار است.

وی ادامه داد: سهم 50 درصدی برای اجرای طرح توسعه باغات در اراضی ملی و دولتی در برش استان در نظرگرفته شده که مکلف به اجرای آن در استان هستیم.

علی‌اکبری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه در سال گذشته طرح اراضی شیب‌دار در سطح 150 هکتار از اراضی شیب‌دار کشاورزی استان اجراشده است، افزود: در همین راستا سهمیه 430 هکتاری برای اجرای این طرح تا پایان سال 1400 تعین شده که با همکاری ادارات منابع طبیعی و امور اراضی و همچنین تهیه میزان بارش نزولات آسمانی توسط کمیته استانی عملیاتی خواهد شد.

وی تأکید کرد: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های تابعه باید کلیه نقاط مستعد مناطق دیم با بارش بالای 300 میلی‌متر در سال با پتانسیل مناسب را به سازمان اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، طرح توسعه باغات دیم و آبی و کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب‌دار از سال 97 تاکنون 150 هکتار از اراضی شیب‌دار مستعد استان به زیرپوشش این طرح رفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: