• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-2294-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هنرمندان قزوینی همچنان در انتظار ساخت سالن تئاتر

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: ما از سال 64 درخواست تأسیس سالن تئاتر در قزوین را داشتیم که هنوز به نتیجه نرسیده است از استاندار می‌خواهیم با ساخت سالن تئاتر از خود یک یادگاری به‌جای بگذارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمدعلی ساربان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در مراسم دیدار هنرمندان با استاندار قزوین که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: من متولد شهر قزوین هستم و در کوچه‌های خاکی قزوین بازی کردم و هنرنمایشی را در این شهر آموختم و تصمیم گرفتم که یک بازیگر شوم؛ از هنرمندان قزوین یاد گرفتم که چگونه پا روی صحنه بگذاریم و بعد از فارغ‌التحصیلی افتخاراتی برای خودم کسب کنم.

وی افزود: هرگز زادگاه خودم را فراموش نمی‌کنم، آن زمان که در شهر 15 هزارنفری قزوین زندگی می‌کردم در این شهر پنج سینما داشتیم و هر شب سینماها پر از تماشاگر بود؛ تماشاگرانی که به‌موقع به مسجد هم می‌رفتند و با شوق در امامزاده‌های قزوین حضور پرشور داشتند.

ساربان تأکید کرد: قزوینی‌ها هم هنر داشتند هم‌مکتب و اعتقاداتشان را حفظ می‌کردند، شهر قزوین در حال حاضر فقط دو سینما دارد که سینما بهمن با حمایت حوزه هنری فعال است و سینما مهتاب نیز به ضرب و زور خودش را حفظ کرده است.

وی عنوان کرد: قزوین باید سالن‌های سینمایی مختلف و متعددی داشته باشد، در سال 1364 از استاندار وقت خواستم که سالن تئاتر برای شهر قزوین تأسیس کند و آن زمان قول دادند که سالن تئاتر ساخته شود و بخشی از پروژه هم انجام شد اما هرگز به سامان نرسید.

این بازیگر یادآور شد: بعد از گذشت چند دهه هنوز هنرمندان قزوین سالنی در شأن خودشان و جایی برای ارائه هنر ندارند، به محض ورود به تنها سالن تئاتر شهر غمگین می‌شوم چراکه آن سالن برای هنرمندان کوچک است.

وی تأکید کرد: تقاضا دارم که استاندار فعلی از حضور خود در قزوین برای ما یک سالن تئاتر به یادگار بگذارند که قابلیت اجرای تئاتر، نمایش فیلم و اجرای موسیقی را داشته باشد چراکه این خوراک جامعه ما است و اگر جامعه‌ای این خوراک را دریافت نکند بیمار می‌شود.

ساربان در پایان بیان کرد: ما عاملین ایجادکننده شادی هستیم و باید موج شادی و سرور در جامعه ایجاد کنیم اما نیازمند ابزار کار هستیم که این موضوع نیز نیاز به همت و همدلی مسئولین دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: