• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-10890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شناسایی 350 زیرساخت حساس و مهم در قزوین

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین گفت: عملیات شناسایی 350 زیرساخت مهم، قابل حفاظت و حساس در استان بر مبنای طرح جامع پدافند غیرعامل انجام شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
محمد افشار در نشست شورای هماهنگی پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان قزوین اظهار کرد: تأمین امنیت زیرساختی به همراه مدیریت و جلوگیری از آسیب‌پذیری آن‌ها از وظایف مهم دستگاه‌ها محسوب می‌شود.

وی در خصوص شناسایی زیرساخت‌های حساس استان عنوان کرد: برای این کار و بر اساس طبقه‌بندی‌های انجام شده ابتدا 1400 زیرساخت در استان مورد شناسایی قرار گرفت که از این تعداد حدود 350 زیرساخت قابل حفاظت و حساس شناسایی و بقیه زیرساخت‌ها در حوزه پدافند غیرعامل در حد الزامات بررسی و برنامه‌ریزی شدند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین تصریح کرد: انتظار داریم خروجی این اقدام در نهایت به شناسایی دقیق دارایی‌ها، تهدیدات متصور شده در خصوص آن‌ها، آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها و شناسایی مراکز پرخطر قزوین در حین بحران‌ها منجر شود.

وی ادامه داد: تمامی تهدیدات و آسیب‌پذیری ساختمان‌های حساس استان در این طرح موردبررسی قرار گرفته و با استناد به این طرح، سند بالادستی استان در حوزه پدافند غیرعامل اجرا خواهد شد.

افشار در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده هرقدر بتوانیم حوادث را پیش‌بینی کنیم به‌طورقطع شاهد کاهش سوانح و خسارت‌ها خواهیم بود.

این مسئول با اشاره به وجود قوانین مربوط به حوزه پدافند غیرعامل و الزام دستگاه‌ها به اجرا و رعایت آن‌ها، اشاره کرد: در حوزه پدافند غیرعامل اسناد بالادستی در کشور وجود دارد که در قالب سیاست‌های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری تعیین‌شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: