• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-11190-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کسب رتبه سوم کشوری هلال‌احمر قزوین در جذب کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: هلال‌احمر قزوین توانست در جذب کمک‌های مردمی رتبه سوم کشوری را در میزان جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی کسب کند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
علی فرخزاد در جلسه شورای هم‌اندیشی جشن بزرگ رمضان در قزوین که شب گذشته در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های خوبی که داشتیم و همراهی و همکاری دستگاه‌ها در مجموعه‌های مختلف، هلال‌احمر قزوین توانست در جذب کمک‌های مردمی رتبه سوم کشوری را در میزان جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی کسب کند و این امر نشان‌دهنده تعامل در استان است.

معاون عمرانی استانداری قزوین با تأکید بر اینکه نقش مجموعه کمیته امداد، هلال‌احمر، بهزیستی، عتبات عالیات، سپاه و سازمان‌های مردمی استان که با ساماندهی مناسب در صحنه حضور داشتند غیرقابل‌انکار است، افزود: وجود مدیریت قوی این امر را قوت بخشید و هدف ما این است که این برنامه‌ریزی همچنان ادامه داشته باشد.

فرخزاد با اشاره به مدیریت کمک‌های مردمی عنوان کرد: استان قزوین به‌عنوان معین شهرستان دلفان استان لرستان تعیین‌شده و بنیاد مسکن استان قزوین این امر را بر عهده دارد و لازم است که ما همچنان جمع‌آوری کمک‌های مردمی را به‌صورت متمرکز انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 120 دستگاه از خودروهای سنگین استان در شهرستان دلفان مستقر هستند و تمام توان استان در این نقطه متمرکزشده و لازم است تا کمک‌ها به این شهرستان بر اساس نیازمندی‌های آن انجام شود و باید از تمام ظرفیت استان به‌ویژه ظرفیت‌های مردمی استفاده شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین تشریح کرد: کمیته‌ای با حضور مجموعه صداوسیما، کمیته امداد، هلال‌احمر، بهزیستی، مدیریت بحران ستاد عتبات به‌عنوان اتاق فکر برای ساماندهی کمک‌های مردم تشکیل شود.

فرخزاد در پایان یادآور شد: بیشتر کمک‌های دریافتی متمرکز در شهرهاست درحالی‌که ما ظرفیت‌های خوبی در روستاها داریم که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم؛ همچنین از ظرفیت سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی استان برای ایجاد بازارچه‌ها در تمام سال می‌توان استفاده کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: