• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-11590-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگیری 183 متخلف محیط‌زیستی در سال 1397

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین اعلام کرد: در طول سال 97 مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین موفق به دستگیری تعداد 183 نفر از متخلفین زیست‌محیطی و تشکیل 170 فقره پرونده تخلف و معرفی متهمین به حوزه‌های قضایی استان جهت برخورد قانونی شدند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
مهدی طاهری فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین اظهار کرد: در طول سال 97 مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین در اجرای قوانین و مقررات حفاظت و بهسازی و شکار و صید غیرمجاز و پایش از محیط‌های طبیعی و انسانی جهت حفاظت از محیط‌زیست و انفال الهی به‌صورت شبانه‌روزی و با تلاش‌های فراوان موفق به دستگیری تعداد 183 نفر از متخلفین زیست‌محیطی و تشکیل 170 فقره پرونده تخلف و معرفی متهمین به حوزه‌های قضایی استان جهت برخورد قانونی شدند.

طاهری اضافه کرد: از تعداد 170 پرونده تشکیل‌شده تعداد 105 فقره مربوط به تخلفات شکار و صید و تعداد 65 فقره مرتبط با آلودگی و تخریب محیط‌زیست بوده که به حوزه قضایی ارسال‌شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین شکار غیرمجاز پرندگان با 138 قطعه، شکار غیرمجاز پستانداران با 28 رأس، زنده‌گیری پرندگان با 14 قطعه، زنده‌‎گیری پستانداران با یک رأس، زنده‌گیری غیرمجاز خزندگان با 4000 عدد، شروع به شکار با 29 مورد، نگهداری و خریدوفروش حیات‌وحش زنده و غیرزنده با 92 قطعه، تعلیف غیرمجاز دام با 18 مورد و آلودگی‌های محیط‌زیست با 33 مورد را ازجمله تخلفات در حوزه شکار و صید اعلام کرد.

وی تصریح کرد: در این مدت از متخلفان تعداد 59 قبضه اسلحه شکاری مجاز، 45 قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز، دو قبضه اسلحه جنگی و 281 مورد ادوات شکار و صید کشف و ضبط‌شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین گفت: در طول سال گذشته بیش از 4280 نفر ساعت آموزش جوامع هدف در قالب طرح یک ساعت با محیط‌بان توسط محیط‌بانان استان در مناطق مختلف صورت گرفت.

طاهری در پایان یادآور شد: از دیگر فعالیت‌های یگان حفاظت محیط‌زیست استان می‌توان به مهار 11 فقره آتش‌سوزی که در مناطق مختلف استان صورت گرفته بود اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: