• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-5490-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر قزوین:

«سافاری پارک» قزوین پیوست زیست‌محیطی ندارد

رئیس کمیسیون محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر قزوین درخصوص پیوست زیست محیطی پروژه سافاری پارک قزوین گفت: سازمان محیط‌زیست باید این پیوست را پیگیری و از پیمانکار پروژه دریافت می‌کردند، گویا مطالعات انجام‌شده و پیوست به محیط‌زیست ارائه‌شده و در حال بررسی است.

سیده منیره قوامی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، گفت: پیوست زیست‌محیطی پروژه «سافاری پارک» هفت‌دره که سه دره آن افتتاح‌شده است باید توسط پیمانکار ارائه می‌شد که پیوست آن را ارائه نداده‌اند.

وی افزود: ارائه پیوست زیست‌محیطی برای هر پروژه یک قانون هست، قانون هوای پاک در سال 1396 توسط مجلس تصویب و شورای نگهبان نیز تأیید کرد، بنابراین قانون وجود دارد اما هنوز ارائه نشده است و باید پیگیری شود.

رئیس کمیسیون محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر قزوین خاطرنشان کرد: سازمان محیط‌زیست باید این پیوست را پیگیری و از پیمانکار پروژه دریافت می‌کردند، گویا مطالعات انجام‌شده و پیوست به محیط‌زیست ارائه‌شده و در حال بررسی است.

وی تأکید کرد: این پروژه گام‌به‌گام توسط حفاظت محیط‌زیست استان در حال رصد است و کارشناسان در همه مراحل کنار پیمانکار پروژه هستند و مسائل از لحاظ زیست‌محیطی بررسی می‌شود، اما انتظار ما این است که پیوست و مطالعات ارزیابی به شورای اسلامی ارائه و در کمیسیون محیط‌زیست بررسی شود.

قوامی خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان شورای شهر باید در جریان مطالعات باشیم تا بتوانیم جوابگوی مردم باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: