• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خصوصی‌سازی راهی برای دستیابی به توسعه

استاندار قزوین گفت: با برون‌سپاری خدمات از سوی ادارات و با کاهش تصدی‌گری دستگاه‌های اجرایی می‌توان به توسعه و پیشرفت و آبادانی کشور دست‌یافت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در نشست شورای راهبری مدیریت قزوین اظهار کرد: به‌طور حتم با برون‌سپاری امورات دولتی به دفاتر پیشخوان می‌توان رضایت‌مندی بیشتر جامعه را کسب کرد؛ همچنین مردم می‌توانند از خدمات یکسان و برابری برخوردار باشند.

وی اضافه کرد: با برون‌سپاری خدمات از سوی ادارات و با کاهش تصدی‌گری دستگاه‌های اجرایی می‌توان به توسعه و پیشرفت و آبادانی کشور دست‌یافت.

زاهدی بابیان اینکه تصدی‌گری یک الزام اجتماعی است، بیان کرد: اگر دستگاه‌هایی مانند شهرداری دفاتر پیشخوان داشته باشند، بسیاری از مراجعات مردمی کاهش‌یافته و امکان مدیریت و فرصت تفکری بهتری برای مجموعه مدیران شهری فراهم می‌شود.

استاندار قزوین تأکید کرد: در خصوص تصدی‌گری امورات دولتی به دفاتر پیشخوان همه تابع قانون هستند و اگر دستگاهی مدعی است که قوانین خاصی برای عدم واگذاری خدمات خود به این دفاتر را دارد باید ارائه کند.

زاهدی خاطرنشان کرد: باور خیلی از افراد جامعه این است که حتماً باید رئیس بوده و خودشان کارهای ارباب‌رجوع را انجام دهند، درحالی‌که وظایف دولتی برای مردم فرصت فکر کردن را از مدیران می‌گیرد و امکان کشف راه‌های جدید در راستای حل مشکلات را کاهش می‌دهد.

استاندار قزوین بابیان اینکه باید در رویکردهای خود در حوزه‌های اداری تجدیدنظر کنیم، یادآور شد: توسعه نیاز به الزاماتی دارد که باید به آن تن داد و بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته 50 سال پیش این الزامات را انجام داده‌اند درحالی‌که هنوز ما اندرخم یک کوچه هستیم که باید این رویه را تغییر دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: