• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-3194-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

یک نویسنده:

دلالان اختاپوس جامعه‌اند/ سهل‌انگاری برای مقابله با مشکلات حوزه کتاب خیانت بزرگی است

یک نویسنده و فعال فرهنگی با بیان اینکه وجود دلالان از دلایل مهم مشکلات حوزه کاغذ و چاپ کتاب به شمار می‌رود، گفت: دلال‌ها مانند اختاپوس بر پیکره جامعه در عرصه‌های مختلف قرار گرفته‌اند و باید برای قطع دستان آن‌ها چاره‌ای کاربردی اندیشید.

محمدنقی تسکین‌دوست نویسنده کتاب «جامعه آرمانی و سبک زندگی مسلمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به گرانی کاغذ اظهار کرد: سهل‌انگاری مدیران برای مقابله با این مشکلات جای تأمل دارد و این خیانت بزرگی است که کتاب و کتاب‌خوانی را به این شکل درآورده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر پول، سرمایه، امکانات و کاغذ لازم وجود دارد اما سوء مدیریت‌ها و سوءاستفاده‌ها باعث ایجاد این مشکلات در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی شده است.

تسکین‌دوست تصریح کرد: از یک‌سو کاغذ گران شده و از سوی دیگر چاپ کتاب در انتشارات بسیار سخت شده است این مشکلات شاید ناشی از سوء مدیریت‌هایی است که از سوی برخی از مسئولان دیده می‌شود.

وی ادامه داد: وجود دلالان از دلایل مهم این مشکلات در این حوزه به شمار می‌رود، این موضوع راهکار بسیار قابل‌حلی دارد و آن این است که باید با قاطعیت با دلالان برخورد شود.

این فعال فرهنگی بیان کرد: دلال‌ها مانند اختاپوس بر پیکره جامعه در عرصه‌های مختلف قرار گرفته‌اند و باید برای قطع دستان آن‌ها چاره‌ای کاربردی اندیشید.

تسکین‌دوست با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حل مشکلات کاغذ عنوان کرد: با تذکر رهبر معظم انقلاب مسئولان به دنبال حل مشکلات حوزه کاغذ رفته‌اند، آیا پیش از آن نمی‌دانستند که چنین مشکلاتی در این صنعت وجود دارد؟

وی یادآور شد: دولت باید سرمایه‌گذاری لازم را برای تولید کاغذ در کشور داشته باشد و از سوی دیگر مراکز دانش‌بنیان نیز باید در این عرصه ورود جدی داشته باشند.

این نویسنده عنوان کرد: برخی از مسئولان کار فرهنگی را تنها در برگزاری نمایشگاه با بودجه‌های گزاف می‌دانند، به‌راستی چه کار فرهنگی در برگزاری این نمایشگاه‌ها وجود دارد؟

تسکین‌دوست با اشاره به اینکه توجه لازم به کار مفید فرهنگی نمی‌شود، گفت: این عدم توجه در حالی است که ماهواره‌ها و فضای مجازی دشمن به‌شدت در این مقوله در حال تلاش هستند.

نویسنده کتاب «جامعه آرمانی و سبک زندگی مسلمانی» در پایان با بیان اینکه امروز ما با ملتی تحصیل‌کرده و آگاه روبه‌رو هستیم که به‌راحتی می‌توانند در خصوص موضوعات مختلف تجزیه‌وتحلیل کنند، خاطرنشان کرد: باید از صاحب اثر حمایت‌ کرد؛ معرفی آن‌ها و تبلیغات آثار باعث می‌شود تا این کتاب‌ها در بین مخاطبان دیده شده و مورد استقبال قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، کتاب «جامعه آرمانی و سبک زندگی مسلمانی» نوشته محمد نقی تسکین‌دوست توسط انتشارات جهاد دانشگاهی استان قزوین چاپ و وارد بازار کتاب شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: