• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

به‌منظور تحقق شعار سال صورت گرفت؛

راه‌اندازی انجمن جوانان بازرگان و کارآفرین در قزوین

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین از راه‌اندازی انجمن جوانان بازرگان و کارآفرین و هفت کمیسیون تخصصی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی خبر داد.

مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
اظهار کرد: اتاق بازرگانی تنها تشکل بخش خصوصی است که با قانون مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند و از وظایف آن ارائه مشورت به سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه است.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی در جهت حمایت از اعضای خود که شامل بازرگانان، تولیدکنندگان و فعالین کشاورزی و معدن هستند وظایفی را بر عهده دارد؛ یکی از وظایف اصلی اتاق بازرگانی بررسی شرایط اقتصادی و حمایت از اعضای آن است که در حال حاضر 600 نفر در آن عضویت دارند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی به‌منظور تحقق شعار سال پیگیر حل مشکلات واحدهای تولیدی است و در تعامل با کشورهای هدف کالاهای صادراتی برای رفع موانع صادراتی و حمایت از جوانان کارآفرین عزم خود را جزم کرده و از ابتدای سال برنامه‌های ویژه‌ای برای این امر اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه قزوین از استان‌های صنعتی فعال در کشور است و پتانسیل بالایی دارد، عنوان کرد: اتاق بازرگانی از ابتدای سال جاری ارتباط خود را با تمام ارگان‌های مربوطه افزایش داده و با راه‌اندازی هفت کمیسیون متشکل از فعالان استان، نخبه‌ها، افراد با تجربه، همراهی دانشگاهیان و اصناف قزوین سعی در معرفی واحدهای مشکل‌دار داریم.

بخشنده اضافه کرد: این کمیسیون‌ها سعی در رفع مشکلات موجود با ادارات مربوطه را دارند و در صورت حل نشدن، مشکلات در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که متشکل از استاندار است مطرح می‌شود.

وی گفت: در سال جاری رویکرد شورای گفتگو به رونق تولید اختصاص پیدا کرده و شعار سال ازجمله اولویت‌های این شورا و اتاق بازرگانی است.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در اشاره به صادرات عنوان کرد: قزوین یک شهر تولیدی نیست بلکه تبدیل به یک شهر صنعتی شده است و در حال حاضر قادر هستیم بسیاری از دستگاه‌ها و مواد اولیه صنایع را خودمان بسازیم؛ با دشواری تأمین مواد اولیه از خارج، فعالان صنعتی خلاق به تولید مواد اولیه روی آوردند و در حال حاضر قادر هستیم بسیاری از این مواد را در داخل کشور تولید کنیم.

وی تأکید کرد: بر این امر باور داریم که قادر هستیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و با شرایط پیش رو با اعطای فرصت به جوانان این امر را محقق کنیم.

بخشنده در خصوص پیوند صنعت و دانشگاه تصریح کرد: تمامی مسئولین استانی و دانشگاهی وظیفه‌دارند که تمام تلاش خود را برای این پیوند به‌کارگیرند و از ظرفیت دانشجویان نیز استفاده کنند.

وی اظهار کرد: سال 98 در اولین قدم، انجمن جوانان بازرگان و کارآفرین را در استان راه‌اندازی کردیم تا وارد این حوزه شوند و نقش خود را ایفا کنند و در گام‌های بعدی نیز نخبه‌های پارک‌های علم و فناوری به این جمع خواهند پیوست.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین در پایان یادآور شد: پتانسیل‌های زیادی در استان وجود دارد و قزوین یکی از پنج استان صنعتی کشور است و ازلحاظ جغرافیایی موقعیت فوق‌العاده‌ای دارد و اگر با دید مثبت، همت، همدلی مسئولین دولتی، فعالین بخش خصوصی و دانشگاهیان گام برداریم قطعاً شرایط سخت امروز را پشت سر خواهیم گذاشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: