• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-7990-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ساخت‌و‌ساز در حریم رودخانه‌ها دلیل مهم وقوع سیل‌های اخیر در قزوین بود

معاون عمرانی استاندار قزوین دلیل عمده  وقوع سیلهای اخیر استان قزوین را ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها دانست و گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها از موضوعات مهم استان است که باید در اسرع وقت با جدیت بیشتری از آن جلوگیری کرد .

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،  علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین  در جلسه ستاد جلوگیری از ساخت‌و‌ساز غیرمجاز دلیل عمده  وقوع سیلهای اخیر استان را ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها دانست و  تاکید کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها از موضوعات مهم استان است که باید در اسرع وقت با جدیت بیشتری از آن جلوگیری کرد .

وی افزود: استان قزوین از حیث زمین خواری و انتفاع تغییرکاربری‌ها ،متفاوت‌تر از بقیه استانها است و برای جلوگیری از سواستفاده سودجویان وبا توجه به تأکید شورای حفظ حقوق بیت‌المال می‌بایست پیشگیری از ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در اولویت قرار گیرد.

فرخ‌زاد همراهی سیستم قضایی را در این خصوص ضروری دانست و گفت:  فرمانداری‌ها  مواردی که در بحث پیشگیری باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد را  اعلام کنند تا با اهتمام  بنیاد مسکن، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها و نیز همراهی سیستم قضا  بتوان از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری به عمل آورد.

وی گفت: برخی نواحی منفصل که بیشتر مستعد ساخت‌و‌ساز هستند مورد کنترل دقیق‌تر شهرداری‌ها و شوراها قرارگیرند به هرحال هیچ ساختمانی در یک شب ساخته نمی‌شود و می‌توان با کنترل دقیق از همان ابتدا جلوی ساخت آنها  گرفته شود.

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در مواردی که نیاز به تخریب نیز وجود داشت، عملیات تخریب حتماً به فرمانداران اعلام شود تا در صورت لزوم تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا تبعات به حداقل برسد.                                               

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: