• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضرورت حمایت از محققین کشاورزی در راستای توسعه بیشتر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امروز محققین و مروجین بخش کشاورزی با ارتباط دوسویه و همکاری در راستای توسعه بیشتر بخش گام برمی‌دارند که باید حمایت شوند؛ اندیشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز می‌تواند با بهره‌گیری از ایده و تفکر افراد و کارشناسان در راستای پیشرفت بخش کشاورزی به ما کمک کند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فاطمه خمسه در دیدار با اعضای اندیشکده کشاورزی و منابع طبیعی و بسیج اساتید دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اظهار کرد: تمام تلاش جهاد کشاورزی به‌عنوان متولی تولید بر این است که با پایداری تولید در جهت کمک به امنیت غذایی گام بردارد.

وی بابیان اینکه طی دو یا سه سال گذشته باوجود مشکلات آب و سایر موارد تلاش شد تا پایداری تولید حفظ شود، اضافه کرد: این موفقیت جز با همکاری بهره‌برداران و محققین بخش کشاورزی امکان‌پذیر نبود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بابیان اینکه در بحث تولید گندم و دانه‌های روغنی طی چند سال گذشته اقدامات خوبی در استان انجام‌شده است، عنوان کرد: با تکیه‌بر اقتصاد کشاورزی و توجه به این بخش می‌توان تحریم دشمنان را خنثی کرد.

وی خاطرنشان کرد: در استان ستاد احیاءدشت قزوین شکل گرفته و تمام موارد مربوط به این دشت حاصلخیز برای احیای مجددان مدنظر قرار دارد.

خمسه با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی با دارا بودن محققین بخش کشاورزی و همکاری بخش ترویج و تحقیقات و اجرای طرح‌های خوبی اجرا کرده است، بیان کرد: امروز محققین و مروجین بخش کشاورزی با ارتباط دوسویه و همکاری در راستای توسعه بیشتر بخش گام برمی‌دارند که باید حمایت شوند.

وی اضافه کرد: اندیشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز می‌تواند با بهره‌گیری از ایده و تفکر افراد و کارشناسان در راستای پیشرفت بخش کشاورزی به ما کمک کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بر لزوم اهمیت همکاری و ارتباط دوسویه بین جهاد کشاورزی و اندیشکده کشاورزی و منابع طبیعی در جهت توسعه بخش کشاورزی تأکید کرد.

جعفر احمدی رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین هم در این جلسه گفت: اندیشکده کشاورزی پل ارتباطی بین پژوهش و اجرا است؛ ارتباط دانشگاه با بخش کشاورزی رونق بخش را به‌دنبال خواهد داشت و در حال حاضر ۱۵ اندیشکده کشاورزی و منابع طبیعی در کشور تشکیل شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: