• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-8390-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

64 درصد تماس‌های 137 شکایت از وجود سگ‌های ولگرد است

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای شهر قزوین گفت: طبق آخرین آمار ارائه‌شده حدود 64 درصد تماس‌های تلفنی که شهروندان با سامانه شکایت‌های مردمی 137 برقرار کردند شکایت از وجود سگ‌های ولگرد در خیابان است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سیده منیره قوامی در صحن علنی شورای شهر قزوین که شب گذشته برگزار شد، تصریح کرد: طبق آمار 64 درصد تماس‌های 137 مربوط به حضور سگ‌های ولگرد در خیابان‌ها است که این مسئله بسیار نگران‌کننده است و باید راه‌حل مناسبی برای آن در نظر گرفت.

وی افزود: پس از پیگیری‌های صورت گرفته از سازمان پسماند دلیل این امر تمام شدن قرارداد پیمانکار جمع‌آوری سگ‌های ولگرد است، در حال حاضر پیمانکار به‌صورت فاکتوری کار می‌کند و باید این موضوع به مناقصه گذاشته شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای شهر قزوین تأکید کرد: باید این مناقصه هر چه سریع‌تر برگزار شود قبل از اینکه شاهد اتفاقات ناگواری در این زمینه باشیم، بهای خدمات شامل عقیم‌سازی هر سگ بلاصاحب که در کمپ نگهداری می‌شود به ازای هر قلاده 495 هزار تومان از سوی سازمان پسماند اعلام‌شده است که این میزان در سال گذشته 330 هزار تومان بوده است.

مهدی عبدالرزاقی نایب‌رئیس شورای شهر قزوین نیز در این خصوص تصریح کرد: شب‌ها اگر سری به میدان مینودر بزنیم شاهد وجود بیش از 20 سگ ولگرد در این منطقه هستیم، البته در نقاط دیگر شهر ازجمله جاده سلامت نیز این اتفاق افتاده است.

وی تأکید کرد: وجود این تعداد سگ در سطح شهر باعث نگرانی است، در میدان مینودر خانواده‌ها دورهم جمع می‌شوند و وجود این سگ‌ها در این منطقه خطرناک است از مدیریت پسماند می‌خواهیم که به‌صورت جدی وارد این حوزه شوند و سگ‌ها را جمع‌آوری کند چراکه وضعیت نامطلوبی است و اگر اتفاقی بیفتد جبران‌ناپذیر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: