• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-8790-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قزوین رتبه دوم کشوری در مصرف دخانیات را دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: استان قزوین پس از استان بوشهر که رتبه نخست مصرف دخانیات را دارد؛ رتبه دوم مصرف موادی را دارد که روی پاکت آن با صراحت نوشته‌شده است که مصرف دخانیات برای سلامتی مضر است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، در نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان قزوین که با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش و معاونان این سازمان، رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و آموزش‌وپرورش روز گذشته برگزار شد، منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان شد که قزوین رتبه دوم در مصرف دخانیات را دارد و هشداری بود تا مسئولان استان برای پیشگیری از سرایت مصرف دخانیات به مدارس چاره‌ای کنند.

وی با اشاره به ارتباط نزدیک و هماهنگی مناسب بین دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش‌وپرورش گفت: موضوع مصرف دخانیات و ساده‌انگاری خانواده‌ها در این خصوص، موضوع بسیار مهم و جدی است و نباید اجازه بدهیم که پای این موضوع به مدارس باز شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با یادآوری کسب مقام اول آموزش‌وپرورش استان قزوین در حوزه سلامت، برای چند دوره متوالی افزود: باید روی فرزندان خود کارکنیم و پیشگیری را در قالب کمیته‌های پیشگیری جدی بگیریم تا به مرحله درمان نرسیم و متحمل هزینه‌های سنگین و خسارت‌های اجتماعی نشویم که در این امر همکاری همه مسئولان استان موردنیاز است.

در ادامه این نشست، صفایی، رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر، رحمانی، مدیرکل آموزش‌وپرورش، سرهنگ خدایی، از نیروی انتظامی و معاون پرورشی آموزش‌وپرورش گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات برای حفاظت از مدارس استان در برابر خطرات احتمالی و جلوگیری از مصرف دخانیات در دانش آموزان را ارائه دادند.

متأسفانه، مصرف دخانیات به‌ویژه قلیان که دروازه خطرناک ورود به دنیای ویرانگر مواد مخدر است؛ امروز در بین خانواده‌ها امری بی‌اهمیت و عادی است و بسیاری از خانواده‌ها بر این باور غلط هستند که مصرف قلیان ضرری ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: