• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3591-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختصاص 41 هکتار از اراضی قزوین به کشت گلرنگ

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اعلام کرد: برای اولین بار در استان و با هدف صرفه‌جویی در مصرف آب؛ در سال زراعی جاری 41 هکتار از اراضی کشاورزی به زیر کشت گلرنگ رفته است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
تورج بنیادی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام اینکه 41 هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به زیر کشت گلرنگ رفته است، اظهار کرد: از این میزان اراضی کشاورزی تاکنون 10 هکتار به‌صورت کشت انتظاری در اسفندماه سال گذشته در اراضی کشاورزی استان کشت شده که در حال حاضر از وضعیت سبز مطلوبی برخوردار است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: همچنین 30 هکتار از مزارع کشاورزی به‌صورت کشت بهاره به زیر کشت محصول گلرنگ خواهد رفت.

وی یادآور شد: از میزان اراضی کشاورزی اختصاص‌یافته به کشت گلرنگ، یک هکتار با هدف تولید بذر به‌صورت کشت پاییزه در شهرستان آبیک از توابع این استان کشت شد.

به گزارش ایسنا، توسعه و کشت دانه‌های روغنی جهت خودکفایی کشور اهمیت بسزایی دارد چراکه بسیاری از دانه‌های روغنی از خارج می‌شود؛ از میان دانه‌های روغنی، گلرنگ به دلیل داشتن قابلیت‌هایی نظیر بومی بودن، تحمل به خشکی و کم‌آبی، درصد اسیدلینولئیک بالا و تناوب مناسب با گندم دیم موردتوجه ویژه قرارگرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: