• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-3694-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

نظر ديگران در حفظ آثار تاريخی ربطی به وظايف ميراث فرهنگی ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین گفت: يكی از اعضای شورای شهر قزوين، درخصوص حفظ آثار تاريخی نظر خود را طرح کرده است و ما هم بر اساس دستورالعمل‌هایی که ابلاغ می‌شود موظف هستیم وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهیم.

علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، در خصوص موضوعی که توسط فرج‌الله فصیحی رامندی عضو شورای شهر قزوين مبنی بر انتخاب 50 تا 100 اثر تاریخی و حفظ آن‌که در صحن شورای شهر مطرح كرده است چنين توضيح داد: فصیحی رامندی جزو جانبازان و فرماندهان دفاع مقدس است که شخصیت قابل‌احترامی دارد اما بايد گفت هر سازمانی در حوزه تخصصی خود وظایفی دارد که در اسناد بالادستی ملی تدوین می‌شود.

وی تأکید کرد: مخالفت، موافقت، پیروی يا عدم پیروی از چنین نظرهایی در فضاهای مختلفی طرح می‌شود ولی در وظایف و چارچوب‌های اداری هرکس آنچه بر عهده‌اش است را انجام می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان تصریح کرد: این فرد به‌عنوان یک عضو شورای شهر نظر خود را طرح کرد و ما هم بر اساس دستورالعمل‌هایی که ابلاغ می‌شود موظف هستیم وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما در قبال هر اثر تاريخی شناسایی شده كه ثبت نشده است و نيز آثار تاريخی كه به ثبت رسیده وظايفی داريم كه تمام و كمال انجام خواهيم داد.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در پایان گفت: من شخصیت حقیقی نیستم بلکه شخصیت حقوقی هستم و موظفم در چارچوب مسئولیت‌ها و وظایفی که دارم عمل کنم ازاین‌رو در چارچوب ضوابط اداری در این رابطه اظهارنظر نكرده و به مسئولیت خودم عمل می‌كنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: