• شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-790-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

شهرداری در نگهداری باغستان تنهاست

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه شهرداری در نگهداری باغستان تنهاست گفت: تعدادی از باغداران عنوان می‌کنند که باغستان برای آن‌ها صرفه اقتصادی ندارد و با تمام تلاشی که شهرداری انجام می‌دهد باغداران رضایت ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
سیده منیره قوامی عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه کارگروه سیلاب که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر دو نهادی هستند که می‌توانند درزمینه سیلاب کمک‌رسانی داشته باشند که البته در سیل اخیر نیز شاهد کمک‌رسانی این دو نهاد بودیم.

وی افزود: با توجه به‌ضرورت کمک‌رسانی توسط شهرداری و شورا نیازمند کمک‌های استانی نیز هستیم چراکه در تجهیزات دچار کمبودیم و برطرف کردن نیازها تنها به کمک شورا امکان‌پذیر نیست.

قوامی تصریح کرد: در حوزه سیل‌ بار اصلی بر روی خدمات شهری است که مدریت پسماند در این زمینه تأثیرگذاری بالایی دارد که البته سه هزار تن لجن نیز لایروبی شده است.

اسن مسئول یادآور شد: ما در استان پروژه‌ای داریم که در حریم و بستر رودخانه انجام می‌شود و این در حالی است که باید همه پروژه‌های ما دارای پیوست زیست‌محیطی باشد.

وی اضافه کرد: اگر حجم بارندگی‌ها از 60 میلی‌متر به 90 یا حتی 70 می‌رسید ما دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شدیم ازاین‌رو لازم است تا برای پروژه‌ها مطالعات ارزیابی انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان با اشاره به اینکه شهرداری در نگهداری باغستان تنهاست گفت: تعدادی از باغداران عنوان می‌کنند که باغستان برای آن‌ها صرفه اقتصادی ندارد و با تمام تلاشی که شهرداری انجام می‌دهد باغداران رضایت ندارند.

آمادگی لازم در برابر مقابله با سیل را داریم

در این جلسه حمید پویا مدیرعامل شرکت آب و منطقه‌ای استان، نیز اظهار کرد: در حال حاضر سیستم به‌قدری آماده‌شده که همه همکاران ما آمادگی لازم را در برابر مقابله با سیل دارند.

وی افزود: بازگشایی سد و پل‌ها صورت گرفته و هم‌چنین همکاران ما به‌محض پیش‌بینی سیل بسیج شده و اقدامات خوبی درزمینه سر دهانه پل‌ها انجام گرفت.

پویا اعلام کرد: 160 هزار مترمربع حریم بستر رودخانه‌ها آزادسازی شده است که البته در سیل اخیر نیز خساراتی به تجهیزات و امکانات ما وارد شد.

به گزارش ایسنا، کارگروه سیلاب استان با حضور مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: