• چهارشنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل قزوین:

وزیر صنعت باید پاسخگو باشد/ دست‌های پشت پرده افزایش قیمت خودرو

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل استان قزوین گفت: شورای رقابت باید قیمت مصوب خودرو را اعلام کند ولی افراد مربوطه چون جرئت ندارند، نمی‌توانند با صراحت صحبت ‌کنند، وزیر صنعت باید در این خصوص پاسخگو باشد و شفاف‌سازی کند.

مهدی اسلامی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: قیمت خودروی پراید بیش از 30 میلیون افزایش پیدا کرد و این نشان از دست‌های پشت پرده دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار خودرو راکد است و نمایشگاه‌داران از این موضوع گله‌مند هستند و شرکت‌های خودروساز و دست‌های پشت پرده مقصر اصلی آشوب در بازار خودرو هستند و از آن سود می‌برند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل استان قزوین بیان کرد: در حال حاضر بازار ثبات ندارد و مردم متضرر می‌شوند؛ ریاست قوه قضائیه دستور برخورد با اخلال‌گران بازار مسکن و برخی بازارهای دیگر را داده‌اند و باید با اخلالگران بازار خودرو نیز برخورد شود.

وی عنوان کرد: شورای رقابت باید قیمت مصوب خودرو را اعلام کند ولی افراد مربوطه به‌دلیل نداشتن جرئت نمی‌توانند با صراحت صحبت ‌کنند، وزیر صنعت باید در این خصوص پاسخگو باشد و شفاف‌سازی کند.

جمعیت چهاردرصدی مسبب اصلی اخلال بازار خودرو

اسلامی در اشاره به حواله خودرو بیان کرد: اکثر حواله‌ها به دست مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد و اگر دولت ثبت‌نام را به اتحادیه‌ها واگذار کند، دست دلالان کوتاه خواهد شد؛ به‌جرئت می‌توانم بگویم که یک جمعیت چهار درصدی در کشور وجود دارند که مسبب اصلی این اخلال بوده و با صراحت می‌توان گفت که این افراد ایادی غرب هستند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل استان قزوین خاطرنشان کرد: گاهی خودروسازان قیمت خودرو را به مقدار ناچیز کاهش می‌دهند ولی بعد از آن یک‌شبه قیمت را به 150 میلیون می‌رسانند.

وی تشریح کرد: با بررسی سایت تعویض پلاک مشخص خواهد شد که چه میزان احتکار انجام‌شده و خودروها چه سرنوشتی داشته‌اند چراکه با کد ملی می‌توان نتایج را احصا و بررسی کرد که پلاک به نام چه افرادی ثبت شده است.

اسلامی ضمن انتقاد از ورود خودروهای خارجی به گمرک قزوین گفت: سرنوشت این خودروها مشخص نیست و با بررسی پلاک‌های ثبت شده توسط دستگاه قضا در استان می‌توان از سرنوشت آنان و دست‌های پشت پرده اطلاع پیدا کرد.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل ایستان قزوین در پایان پیش‌بینی کرد: اگر اوضاع با همین روند پیش رود بازهم شاهد افزایش قیمت خودرو خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: