• شنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-2190-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین:

دهیاران اقدامات فرهنگی را برای کنترل ترافیک جاده‌ای اجرایی کنند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: دهیاران به‌عنوان همیاران راهور نقش مهمی در کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات جاده‌ای دارند و لازم است که اقدامات فرهنگی را برای کنترل ترافیک اجرایی کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، اکرم نجفی امروز در نشست هماهنگی تعطیلات عید فطر استان قزوین اظهار کرد: دهیاران استان برای کاهش خسارات و تلفات جاده‌ای از ظرفیت خانه‌های هلال و پایگاه‌های آتش‌نشانی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه نشست حاضر به درخواست پلیس راهور استان برگزارشده است، بیان کرد: از دهیاران استان تقاضا می‌شود که آدرس و تماس این خانه‌ها و پایگاه‌های امدادی را به همراه داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند.

 نجفی به وجود چهار روز متوالی تعطیلات در هفته جاری اشاره کرد و گفت: در این هفته با توجه به افزایش ترددها باید از ظرفیت دهیاران استفاده کرد تا میزان خسارات و تلفات جاده‌ای کاهش یابد.

این مسئول یادآور شد: ۴۶ پایگاه امدادی شامل ۱۹ پایگاه آتش‌نشانی و ۲۷ خانه هلال‌احمر در مراکز دهستان‌های استان راه‌اندازی شده تا جلوی افزایش خسارات و تلفات جاده‌ای گرفته شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین تصریح کرد: قطعاً دهیاران به‌عنوان همیاران راهور نقش مهمی در کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات جاده‌ای دارند و لازم است که اقدامات فرهنگی را برای کنترل ترافیک اجرایی کنند.

نجفی در ادامه سخنان خود به اعتبارات لازم برای کاهش تلفات جاده‌ای پرداخت و توضیح داد: سال گذشته ۵۰ درصد از اعتبارات محل جرائم رانندگی استان به ارزش ۱۵ میلیارد ریال به دهیاران استان قزوین تخصیص داده شد تا برای شناسایی نقاط حادثه‌خیز و رفع آن‌ها اقدام کنند.

این مسئول با تأکید بر نقش کلاه ایمنی در کاهش حوادث برای راکبان موتورسیکلت، گفت: از دهیاران روستاها خواهشمندیم که با شناسایی موتورسواران ساکن در مناطق روستایی تحویل کلاه‌های ایمنی را به آن‌ها پیگیری کنند.

نجفی یادآور شد: کاهش تصادفات علاوه بر اقدامات و تجهیزات فیزیکی نیاز به کار فرهنگی دارد و دهیاران می‌توانند برای آموزش ساکنان روستا در این زمینه اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: