• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-2790-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کار و تعاون استان قزوین:

111 زن سرپرست خانوار برای ورود به بازار کار آموزش می‌بینند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار 111 نفر توسط جهاد دانشگاهی مورد آموزش قرار می‌گیرند که برای این منظور اعتبار 555 میلیون ریال در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مسعود بابایی در جلسه بررسی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانواده که با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و رئیس جهاد دانشگاهی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: ما برای کارهایمان سناریو نداریم و سناریوها تدافعی شده است و پیش‌بینی لازم صورت نمی‌گیرد، حوزه کسب‌وکار نیز ساختاری کاملاً پویا دارد، از نگاه ایستا به کسب‌وکار باید دوری‌کنیم، اشتغال‌زایی قوانینی دارد که باید خودمان را نسبت به آن‌ها به‌روز کنیم.

وی با نگاه اقتصادی سال قبل نمی‌توانیم امسال برنامه‌ریزی کنیم؛ افزود: در سال‌های گذشته تسهیلات ارائه می‌کردیم که طی آن محصولی تولید می‌شد، همچنین این محصول در بازار به فروش می‌رسید، اما امروزه وضعیت تغییر کرده است و شرایط سخت‌تر بوده است، متغیرها تغییر کرده است باید ما نیز متناسب با آن تغییرات را اعمال کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: در استان قزوین 16 هزار زن سرپرست خانوار در استان شناسایی‌شده است، در طرح توانمندسازی زنان 111 نفر از این تعداد باید مورد آموزش قرار بگیرد که برای این منظور اعتبار 555 میلیون ریال در نظر گرفته‌شده است.

وی یادآور شد: آموزش‌ها توسط جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد، رصد اشتغال در استان صورت گرفته و 15 رسته اشتغال‌زایی در بازه زمانی کوتاه‌مدت و اشتغال‌زایی پایدار شناسایی‌شده است، بنابراین آموزش‌ها بر اساس این رسته‌ها باید صورت بگیرد.

بابایی تأکید کرد: در حوزه اشتغال روستایی تلاش کردیم انحرافی وجود نداشته باشد و تا حدودی موفق شدیم، در این حوزه نیز باید راهنمای کار تدوین شود و آموزش‌ها مبتنی بر نیاز بازار صورت بگیرد، در حال حاضر در فنی و حرفه‌ای رشته‌های زیادی آموزش داده می‌شود که خروجی آن به اشتغال منجر نمی‌شود و ارزش‌افزوده‌ای ندارد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌ها باید کاربردی باشد و بخشی از کار به‌صورت عملی صورت بگیرد تا زنان بتوانند وارد مشاغل خانوادگی شوند و بعد از توانمندسازی می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: