• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-4091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

جذب سرمایه‌گذاری و احیای واحدهای تولید راکد از مهم‌ترین اولویت‌های قزوین

استاندار قزوین گفت: اولویت کاری ما در استان کمک به جذب سرمایه‌گذاری و احیای واحدهای راکد و زمین‌مانده و استفاده از امکانات موجود بخش صنعت برای رونق بخشی به این حوزه است.

به گزارش به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عبدالمحمد زاهدی در بازدید از طرح در ساخت تولیدی شیشه سبک مینا در شهر صنعتی البرز اظهار کرد: تأمین نیازهای ارزی و ریالی این طرح صنعتی که میهن ما و کشورهای همسایه به محصول آن نیاز دارد را از طریق معاونت ارزی بانک مرکزی دنبال و پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: رئیس‌کل بانک مرکزی به‌عنوان معین قزوین در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعیین‌شده است که از این ظرفیت باید برای کمک به تأمین نقدینگی صنایع و رونق تولید در استان بهره ببریم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: اولویت کاری ما در استان کمک به جذب سرمایه‌گذاری و احیای واحدهای راکد و زمین‌مانده و استفاده از امکانات موجود بخش صنعت برای رونق بخشی به این حوزه است.

طرح صنعتی شیشه سبک مینا دارای ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و ساختمان و سالن تولید آن احداث و برخی از ماشین‌آلات آن تأمین‌شده است.

مدیران این واحد تولیدی در جریان بازدید استاندار قزوین از آن اظهار داشتند در صورت حل مشکلات و موانع مالی و ارزی، این طرح امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

نقل و انتقالات ارزی به دلیل تحریم‌ها، عدم تأمین به‌موقع ماشین‌آلات موردنیاز از اروپا به‌دلیل کمبود منابع مالی ارزی، افزایش نرخ مصالح و دستمزد و موانع در دریافت تسهیلات بانکی ازجمله مشکلات مطرح‌شده این واحد تولیدی بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: