• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-5390-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون با همکاری هلال‌احمر

معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از همکاری داوطلبان این جمعیت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان قزوین، داوود ارجینی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به افزایش فشار خون در کشور و به‌منظور کنترل فشارخون و پیشگیری از مرگ‌ومیرهای ناگهانی و درنهایت افزایش امید به زندگی در جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استفاده از تمامی ظرفیت‌های سازمان‌ها و ادارات، طرح بسیج ملی کنترل فشارخون را از 17 خرداد لغایت 15 تیر ماه هم‌زمان در سراسر کشور اجرا می‌کند.

وی افزود: به همین منظور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قزوین در پایگاه‌های موقت سنجش فشارخون با عنوان پرسشگری و غربالگری در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین را همراهی خواهند کرد.

ارجینی یادآور شد: این جمعیت علاوه بر مشارکت داوطلبان در اجرای این طرح آموزش‌های لازم جهت پیشگیری و کنترل فشارخون بالا را در کارگاه‌های آموزشی تمامی شعب با مشارکت مدرسین دانشگاه علوم پزشکی اجرا کرده است تا خانواده خود را در برابر فشارخون بالا ایمن کند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان قزوین در پایان عنوان کرد: تمامی مردم نوع‌دوست استان در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون با تیم‌های داوطلبی همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: