• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-5890-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نظارت ویژه بر بازار خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: علاوه بر رصد بازارهای حقیقی خریدوفروش اموال مسروقه و شناسایی و ساماندهی ضایعاتی‌های سطح استان، می‌بایست روی بازارهای مجازی خریدوفروش این اموال نظارت جدی صورت گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، در راستای اجرای برنامه طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه با تأکید بر فضای مجازی ابلاغی از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در سال 98، نشستی در محل سالن جلسات اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری قزوین برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حیدری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین با بیان اینکه سرقت جزء 10 اتهام اول در کشور بوده و بعد از خشونت در ردیف دوم قرار گرفته است، افزود: عوامل زیادی منجر به وقوع جرم سرقت می‌شود، که مهم‌ترین آن، شرایط و وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و اعتیاد است.

وی بیان کرد: اقداماتی که در راستای پیشگیری از وقوع سرقت انجام می‌شود بیشتر مبارزه با معلول بوده و باید برای مقابله با علت ارتکاب سرقت، برنامه منسجم و منظمی در دستور کار قرار گیرد که بهترین آن اجرای «طرح پیشگیری از سرقت ابلاغی از سوی شورای امنیت کشور» است، که وظایف تمامی دستگاه‌های اجرایی دخیل در پیشگیری از سرقت در آن مشخص‌شده است.

این مسئول عنوان کرد: علاوه بر رصد بازارهای حقیقی خریدوفروش اموال مسروقه و شناسایی و ساماندهی ضایعاتی‌های سطح استان، می‌بایست روی بازارهای مجازی خریدوفروش این اموال نظارت جدی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری استفاده از ظرفیت شورای پیشگیری از وقوع جرم استان را در این خصوص مهم دانسته و افزود: این شورای می‌تواند کمک شایانی در پیشگیری از وقوع جرم سرقت در استان کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین اظهار کرد: با عنایت به اینکه در خیلی از موارد سرقت‌های ارتکابی توسط مالباخته به نیروی انتظامی اعلام نمی‌شود و در بیشتر موارد سرقت‌های خرد به کلانتری‌ها ارجاع می‌شود آمار سرقت مذکور آمار دقیقی نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: